Ako zakázať internetovým stránkam aby sledovali našu polohu na iPhone?

Pri používaní Safari na iPhone je bežné, že internetové stránky žiadajú povolenie pre sledovanie informácii o našej polohe. Veľakrát ho zaškrtneme podvedome, hoci by sme s tým za normálnych okolností nesúhlasili.

Aj keď weby argumentujú lepším používateľským zážitkom, v skutočnosti pre svoju funkčnosť takéto dáta nepotrebujú. Samozrejme sú tu aj výnimky, no s nimi sa v praxi stretnete len zriedkavo.

Samotné výzvy pre zdieľanie polohy bývajú dosť otravné, a ak ich aj raz odmietnete, pri ďalšej návšteve webu sa zvyknú zobrazovať znova. Aj preto sme si pre vás pripravili nasledujúci návod, pomocou ktorého sa ich zbavíte. Poďme na to:

  • Otvorte si Nastavenia na svojom iPhone.
  • V ponuke (nižšie) vyberte položku Safari.
  • V spodnej časti sa nachádza menu Nastavenia pre webové stránky. Vyberte v ňom tlačidlo Poloha.
  • Teraz si môžete zvoliť, či chcete dostať výzvu ku prístupu k polohe na všetkých webových stránkach, alebo to chcete navždy Zamietnuť, prípadne Povoliť.
  • Hotovo.

Ak ste urobili všetko správne, na internete by ste mali pohybovať o niečo viac „inkognito“.

Samozrejme, internetové stránky môžu získavať mnohé iné osobné údaje, čomu sa vyhýba len veľmi ťažko. Zákaz zdieľania je ale aspoň malý krôčik ku tomu, aby o vás vedeli čo najmenej.

Prečítajte si tiež  Recenzia Magsafe nabíjačky Cubenest 2v1 a 3v1. Radosť robí doma a hlavne na cestách
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.