Ak si už niekedy upgradoval tvoj iOS, prípadne ho downgradoval, alebo len chceš mať svoje informacie niekde zálohované, tento článok je presne pre teba! Stačí pár jednoduchých krokov, ktoré zvládne každý a už bude o tvoje údaje bezpečne postarané, v podstate navždy. V tomto článku si ukážeme, ako zálohovať iPhone na iCloud priamo z iOS.

Návod na vytvorenie zálohy pomocou služby iCloud

 1. Pripoj zariadenie k Wi-Fi sieti.
 2. V systéme iOS 8 alebo novšom choď do Nastavenia > iCloud > Záloha.
  V systéme iOS 7 alebo staršom choď do Nastavenia > iCloud > Úložisko a záloha.
 3. Uisti sa, že je zapnutá možnosť iCloud záloha.
 4. Klikni na položku Zálohovať a nechaj zariadenie pripojené k Wi-Fi sieti, až kým sa proces nedokončí!
 5. Ak si chceš overiť, či sa vytvorenie zálohy dokončilo, choď do Nastavenia > iCloud > Úložisko > Spravovať úložisko a vyber zariadenie. Záloha, ktorú si práve vytvoril, by sa mala zobraziť v podrobnostiach spolu s časom a veľkosťou zálohy.

Ako na automatické zálohovanie v službe iCloud

Ak už si raz zapneš možnosť iCloud zálohy, služba iCloud môže tvoje zariadenie každý deň automaticky zálohovať. Tieto automatické zálohy sa vytvárajú, ak sú splnené nasledujúce podmienky:

 • Zariadenie je pripojené k zdroju napájania.
 • Zariadenie je pripojené k Wi-Fi sieti.
 • Obrazovka zariadenia je zamknutá.
 • V službe iCloud máš dostatok voľného miesta na uloženie zálohy.

Videonávod ako zálohovať iPhone na iCloud

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk