Ešte dávnejšie urobilo Apple zmenu vo formátovaní fotografii na iOS a iPadOS zariadeniach. Možno ste si aj vy všimli, že sa všetky ukladajú ako „HEIC“. Pokiaľ ich otvárate na platforme od jablkovej spoločnosti, nie je to problém. Inde sa však môžu objaviť komplikácie. Prečítajte si náš návod, ako zmeniť formát fotografie na iPhone (na JPEG), priamo v zariadení.

HEIC namiesto JPEG

Ešte predtým ako začneme, radi by sme vás upozornili na náš ďalší návod, v ktorom sme podrobne popisovali spôsob, ako zmeniť HEIC na JPEG v prípade, že ste už fotku vytrovili a máte ju v počítači. Dostanete sa naň týmto odkazom.

Späť však k téme. Dôvod, prečo Apple prišlo s týmto novým formátom je prostý. HEIC dokáže ponúknuť rovnakú kvalitu záberov ako JPEG s tým rozdielom, že je ich kapacita výrazne nižšia. Tým pádom sa vám na rovnaké úložisko zmestí väčšie množstvo fotografii, čo väčšina používateľov oceňuje.

Návod: Ako zmeniť formát fotografie na iPhone?
HEIC na miesto JPEG

Pokiaľ však v tomto smere uprednostňujete pohodlnejšiu kompatibilitu na iných platformách, je to úplne v poriadku. Veľa ľudí o tom nevie, ale formát si môžete priamo v iOS zariadení zmeniť. Nemusíte to robiť komplikovane vo vašom počítači. Celý postup je takýto:

Návod: Ako zmeniť formát fotografie na iPhone?

  1. Otvorte aplikáciu Nastavenia
  2. V menu vyberte položku Kamera
  3. Kliknite na možnosť Formáty
  4. Kliknite na možnosť Najkompatibilnejší
  5. Hotovo!

Odteraz budete fotiť do JPEG. Ako sme už uviedli vyššie, s kvalitou záberu sa vôbec nič nestane, no každá fotka bude zaberať viac miesta v pamäti zariadenia. Je už len na vás, čo považujete za prioritu.

Návod: Ako zmeniť formát fotografie na iPhone?
Návod: Ako zmeniť formát fotografie na iPhone?
Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro sa dočká ďalšej zaujímavej novinky. Bude sa týkať kamerového systému
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.