Používateľ je obklopený heslami prakticky neustále. Niekedy sa stane, že ho zabudneme alebo ho vymyslíme na rýchlo bez toho, aby sme si ho zapamätali (napríklad pri nastavovaní nového iPhonu). Ak sa vám niečo podobné stane na iOS alebo iPadOS, môže to byť problém. Našťastie existuje riešenie.

iPhone a jeho zabezpečenie

Apple berie bezpečnosť svojich zariadení naozaj vážne. O tom niet jedinej pochybnosti. Aj preto si zariadenie môžete uzamknúť hneď niekoľkými druhmi hesla, otlačkom prsta alebo vašou vlastnou tvárou. Máte tak záruku, že sa sem nikto okrem vás nedostane.

Čo ak ste sa ale dostali do situácie, kedy jednoducho nepoznáte prístupový kód od vášho zariadenia? Je to možno veľmi ojedinelí prípad ale stať sa to môže a to v podstate kedykoľvek.

Problém je v tom, že ak sem začnete heslo zadávať a netrafíte sa, telefón sa bude postupne uzamykať stále na dlhšiu a dlhšiu dobu. Výsledok tohto procesu je potom taký, že po 10. pokuse sa iPhone úplne vymaže a vy ste skončili.

- Reklama -
iphone heslo
Návod: Čo urobiť ak ste zabudli kód od iPhonu?

Každý problém má ale svoje riešenie a ináč to nie je ani v tomto prípade. Postup možno nie je jednoduchý a bude trvať viac ako hodinu, v konečnom dôsledku by ste sa ale mali postupom, ktorý dnes zverejnila spoločnosť Apple dopracovať k úspešnému výsledku.

Návod: Čo môžete urobiť ak ste zabudli kód od iPhonu?

V prípade, že sa vám nedarí otvoriť zariadenie pomocou prístupového kódu (napríklad ste ho zabudli), Apple pre vás pripravilo krátke,4 minútové video, v ktorom vám jednoducho ukáže ako máte postupovať. V princípe budete musieť svoj iPhone dostať do takzvaného “recovery mode” a následne ho obnoviť do výrobných nastavení.

Celý proces prebieha cez počítač, ktorý je v tomto prípade nutnosťou. iPhone zapnete ako úplne nový. V tomto prípade je teda dobré, ak máte urobenú zálohu niekde na iCloude alebo v počítači, z ktorej ho viete obnoviť späť.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Užitočné video !
    Všimli ste si že napriek tomu, že Face ID funguje správne, z času na čas od vás Apple vyžaduje na odomknutie iPhone kód ? Podľa mňa je to zbytočné. Kód by sa mal vyžadovať iba v prípade, že vo Face ID nenájde zhodu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here