Spoločnosť Google neustále vylepšuje svoj Gmail pre iPhone a iPad. V poslednej aktualizácii priniesla funkciu, ktorá sa vám môže náramne hodiť. Je ňou možnosť naplánovať si dátum a čas odoslania konkrétneho emailu. Pozrite sa v našom návode na to, ako sa dá táto novinka využívať v praxi.

Plánovanie v aplikácii Gmail

Toto vylepšenie vám môže prísť buď veľmi praktické alebo potom úplne zbytočné. Treba si však uvedomiť, že plánovanie emailov môže byť veľmi užitočné. Pokiaľ potrebujete niekomu odoslať dôležitú správu, no nechcete aby mu prišla o 3:00 ráno, jednoducho to celé nastavíte tak, aby oficiálne dorazila do jeho schránky až o 8:00.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Tak isto si vieme túto funkciu v praxi predstaviť aj v rámci plánovania správ, ktoré sú určené pre ľudí z druhej strany planéty (v iných časových pásmach). To, na čo ju teda budete potrebovať, musíte vedieť len vy sami. Dnes vám ukážeme, ako sa ju naučíte behom niekoľkých sekúnd používať. Poďme na to:

Návod: Naplánujte si odosielanie emailov v aplikácii Gmail.

  1. Otvorte si aplikáciu Gmail a začnite písať správu.
  2. Akonáhle máte všetko hotové, kliknite na tri bodky (pravý horný roh).
  3. Vyberte možnosť Naplánovať odoslanie (určite dátum a čas).
  4. Teraz kliknite v pravom hornom rohu na Uložiť.
  5. Po otvorení menu (tri čiarky na ľavej strane) môžete tento email nájsť v karte Naplánované. Akonáhle chcete dátum alebo čas upraviť, kliknite na tlačidlo Zrušiť odoslanie. Správa sa presunie do schránky Koncepty.
  6. Hotovo.
Návod: Naplánujte si odosielanie emailov v aplikácii Gmail.
Návod: Naplánujte si odosielanie emailov v aplikácii Gmail.
Prečítajte si tiež  iPhone 11 Pro Max vs Google Pixel 4 XL. Ktorý fotí lepšie?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.