Najväčšia sociálna sieť Facebook neustále inovuje. Prednedávnom predstavila pre svojich používateľov jednoduchý nástroj, ktorý im umožňuje pridať do knižnice „Fotky Google“ všetky fotografie alebo videá z profilu. Celý proces ráta len s niekoľkými kliknutiami. Pozrite sa „ako na to“ v našom návode.

Z Facebooku do Google (a čoskoro ďalších služieb)

Predpokladáme, že sa aj medzi vami nájdu takí používatelia, ktorí by si radi archivovali všetky zábery, ktoré sa nachádzajú na sociálnej sieti Facebook (v ich profile). Niektorí ľudia sú tu už celé roky a za ten čas pribudlo množstvo príspevkov, pri ktorých je manuálne ukladanie otravné.

- Reklama -
podlahy konfigurátor
podlahy konfigurátor

Do dnešného dňa ste ale nemali inú možnosť. Našťastie sa však kompetentní rozhodli na tomto nedostatku zapracovať a pridali sem jednoduchú funkciu, vďaka ktorej to urobíte naozaj rýchlo a jednoducho. Už čoskoro bude navyše podporovaných viacero cloudových služieb, ako len Fotky Google. Treba však ešte chvíľu počkať…

Návod: Stiahnite si všetky fotografie a videá z Facebooku do Fotky Google.

  • Otvorte si internetovú stránku Facebook na vašom počítači a po prihlásení kliknite na malú šípku (pravý horný roh).
  • Zo zobrazenej ponuky vyberte Nastavenia.
  • Z menu vyberte položku „Vaše informácie na Facebooku“.
  • Teraz v ponuke nájdite možnosť „Preneste kópiu svojich fotiek alebo videí“ (kliknite vpravo na tlačidlo Zobraziť).
  • Pravdepodobne vás Facebook vyzve, aby ste zadali svoje heslo. Po rýchlom overení pokračujte na možnosť vybrať cieľ a v zozname nájdite „Fotky Google“.
  • Na prepínači nižšie môžete zvoliť, či chcete preniesť fotografie alebo videá. Akonáhle si vyberiete, kliknite na tlačidlo Ďalej.
  • Následne sa prihláste do služby Fotky Google a povoľte Facebooku, aby vám pridal fotky alebo videá do knižnice.
  • Akonáhle všetko prebehne správne, príde vám e-mail a je hotovo!
Návod: Stiahnite si všetky fotografie a videá z Facebooku do Fotky Google alebo inej služby.
Návod: Stiahnite si všetky fotografie a videá z Facebooku do Fotky Google alebo inej služby.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.