K problému sa vyjadril Apple prostredníctvom svojej hovorkyne: “ Sme si vedomí problému iMessage, ktorý je spôsobený špecifickým radom unicode znakov . Robíme na oprave, ktorá bude k dispozícii cez aktualizáciu softvéru. „

Čo spôsobuje táto chyba?

Novoobjavená nepríjemná chyba spôsobuje opakované pády aplikácie Správy a Mail, alebo dokonca vynútený reštart iPhonu, pri zaslaní špecifického textového reťazca bežnou správou. Táto chyba sa objavila v minulosti už niekoľkokrát, ale našťastie sa dostatočne nerozšírila. Škodlivá správa (tzv. “ Unicode of Death “ na obrázku nižšie) spôsobí opakované padania aplikácie Správy a Mail, alebo, ak prijmete správu zo zamknutej obrazovky, spôsobí okamžitý vynútený reštart. Veľmi škodoradostná chybička v rukách niektorých osôb. Aspoň, že je chyba obmedzená na zaslanie škodlivej správy z iPhonu na iPhone. Ak sa ti teda v týchto chvíľach iPhone z neznámeho dôvodu reštartuje pri prijatí správy zo zamknutého iPhonu, stojí za ním nejaký tvoj škodoradostný kamarát s iPhonom. S problémom sa ale nestretne v praxi takmer nikto.

Ako sa brániť?

Ako predísť reštartu?

Rýchla obrana proti tejto správe je dočasne si vypnúť oznámenia s náhľadmi správ na uzamknutom iPhone. Nastavené -> Oznámenie -> Správy -> deaktivuješ Na zamknutej obrazovke.

Ako zamedziť pádu aplikácie Správy a Mail

Aplikácia Správy stále obsahuje škodlivý reťazec a do aplikácie sa nedostanete, lebo vždy spadne. Stačí ale poslať osobe, ktorá škodlivý kód poslala, obrázok z aplikácie Snímky. Pri poslaní obrázku sa nespustí aplikácia Správy a správa so škodlivým kódom nebude posledná. Môžete danej osobe poslať text cez Siri s rovnakým efektom. Bohužiaľ škodlivý reťazec funguje aj v aplikácii Mail. Riešením je zmazať správu na počítači.

Zdroj: 9to5mac.com
Prečítajte si tiež  Ako funguje nové členstvo Voice Plan pre Apple Music?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.