S tvojim účtom Apple ID nemáš prístup len k zálohovaniu či fotoknižnici cez iCloud, ale fotky môžeš zdieľať priamo vo svojom vlastnom streame. Keďže je zdieľaný, môžeš ho zdieľať pre svojich známych, rodinu či priateľov, alebo si fotky doň ukladať len pre seba. Ako však premenovať tento stream po jeho vytvorení?

Uprav a zdieľaj ďalej

Začnem asi tým, ako vytvoriť samotný stream. Jednoducho označ fotky alebo videá, ktoré chceš zdieľať klasicky pomocou tlačidla Vybrať, následne ťukni na tlačidlo zdieľania vľavo dole a v ponuke zdieľaní vyber iCloud Zdieľanie. Po ťuknutí sa ti zobrazí okno s detailmi zdieľania kde napíšeš komentár a vyberieš stream.

- Reklama -

Keďže stream ešte vytvorený nemáš, ťukni na Zdieľaný album a vyber Nový zdieľaný album. Vyplň názov podľa obsahu, ktorý zdieľaš a pokračuj Ďalej, kde vyberieš ľudí, s ktorými chceš tento stream zdieľať. Či si vyberieš jedného alebo viacerých ľudí, pozvánka im príde na e-mailovú adresu, ktorú používajú vo svojom Apple ID.

Po dokončení pozvánok sa vrátiš naspať do okna s detailami zdieľania a nakoniec ťukni na Zverejniť. Krok s pozvaním kontaktov môžeš vynechať, pokiaľ stream chceš mať len pre seba. Zdieľané fotky potom uvidíš v časti Zdieľané v dolnej lište, kde pozvaní môžu tvoj obsah komentovať alebo si ho stiahnuť.

Pre premenovanie streamu zostaň v časti Zdieľané, ťukni na Zdieľanie v hornej lište, kde uvidíš všetky svoje streamy, alebo streamy, do ktorých si sa zapojil. Ďalej ťukni na Upraviť a na názov tvojho streamu, kde ti naskočí klávesnica a stream tak môžeš premenovať. Po úpravách stlač Hotovo na klávesnici a na hornej lište.

icloud

Môže ťa zaujímať
- Reklama -