O kvalite produktov firmy z Cupertina niet pochýb, no určite sa už stalo aj tebe, že si sa na vlastnej koži presvedčil o kvalite nabíjacích káblov pribalených k tvojim Apple zariadeniam. Aj tí, čo sa o svoje zariadenia skutočne starajú a nemenia každý týždeň ochranné sklo po páde vedia, že kábel je schopný roztrhnúť sa aj po minimálnej manipulácií.

Ľahko zničené káble

Sám som sa o tom, ako ľahko sa zničí nabíjací kábel presvedčil až po kúpe iPhonu. Pri iPade mi stačilo zariadenie nabiť doma, no pri iPhone som začal nosiť nabíjačku pre istotu so sebou častejšie. Rozhodne s ňou nebolo zle zaobchádzané, no po čase som pozoroval ako sa gumený povrch, ktorý chráni káble, postupne rozpadá, trhá a odhaľuje drôty. Nabíjačky Magsafe, ktoré sú dodávané k Macbookom (okrem Macbooku 12″) sú rozhodne kvalitnejšie a je naozaj len otázkou času, kedy konečne Apple urobí niečo aj s Lightning káblom.

- Reklama -

Okrem toho, že sa ľahko ničí povrch káblov, taktiež sa veľmi jednoducho poškodzujú aj samotné káble, čo má za následok to, že sa zariadenie raz nabíja a niekedy zas nie. No ak ti iPhone štrajkuje a nie vždy sa nabíja, nemusí byť problém iba v kábli, ten môže nastať aj v samotnom Lightning konektore.

Lightning Cable - svetapple.sk

Ako vyčistiť Lightning

Ak máte pocit, že samotný konektor nedrží pevne, hýbe sa v slote, aby nabíjal musí byť naklonený, neznamená to hneď, že je chyba v kábli alebo máš reklamovať iPhone. Niekedy stačí ozaj málo a všetko bude fungovať ako má. Nebudeš potrebovať nič iné, len drevené špáradlo.

Vypni iPhone a skús pomocou dreveného špáradla vyčistiť Lightning od prachu. Prach je v konektore stlačený až na dne, preto vyčisti hlavne to. Môžeš byť ozaj prekvapený koľko stlačených žmolkov prachu nakoniec pomocou špáradla vyberieš. Práve usadený prach môže spôsobiť to, že Lightning v slote nedrží pevne, vypadáva a prerušuje nabíjanie.

Buď opatrný

Ide síce len o drevené špáradlo, no ak si šikovný, aj to môže poškodiť slot na nabíjanie. Preto dávaj pozor, prach by sa mal zo slotu odstrániť pomerne jednoducho a ak to tak nie je, môže to znamenať, že problém s nabíjaním je niekde inde. Tento článok slúži len ako tip, ktorý môže, ale nemusí pomôcť, preto SvetApple neručí za prípadné poškodenie zariadenia a ani za to, že návod bude fungovať u každého.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.