Ako často a prečo by ste mali vypínať svoj iPhone?

Hoci Apple vyrába fantastické zariadenia, z času na čas sa stretneme s problémom, ktorý vie byť veľmi nepríjemný. iOS je vo všeobecnosti mimoriadne spoľahlivý operačný systém, no ak sa zomelie určitá zhoda náhod, niekedy môže zamrznúť prípadne spomaliť.

Aj keď takéto situácie nepredstavujú veľký problém, objavia sa zo zásady v čase, keď je to najmenej vhodné. A to je presne dôvod, prečo vášmu iPhonu nezaškodí, keď ho z určitou pravidelnosťou vypnete a zapnete, alebo to urobíte pomocou tvrdého reštartu.

- Reklama -

Druhá uvedená možnosť je jednoduchšia a z nášho pohľadu aj efektívnejšia. Zariadenie preruší akýkoľvek proces, ktorý prebieha na pozadí a od systému dostane povel, že sa musí okamžite obnoviť.

Celé postupy ako na to nájdete v tomto článku, pretože s príchodom dotykového Home Buttonu a neskôr Face ID sa spôsoby vynútenia tvrdého reštartu začali pri vybraných modeloch líšiť.

No a ak sa teraz pýtate, ako často a prečo by ste to vlastne mali robiť, odpoveď je úplne jednoduchá. Pri tomto procese sa obnoví celý systém a tak isto sa vyčistí vyrovnávacia pamäť. iPhone skrátka začína úplne odznova.

Vo výsledku sa tak môžete stretnúť s lepšími reakciami, menším množstvom chýb a tiež s plynulejšími animáciami (napríklad pri otváraní apiek a podobne). Celý postup reštartovania zariadenia trvá zhruba 30-60 sekúnd a potom ho môžete veselo používať ďalej.

Vo všeobecnosti sa nedá presne určiť, ako často reštartovať iPhone. Neexistuje na to ani oficiálne odporúčanie od Apple. My v redakcii to ale robíme raz týždenne, prípadne vždy v situácii, keď máte pocit, že niečo nie je v poriadku. Aj takáto drobnosť zásadne zvýši používateľský komfort, uvidíte…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.