V Apple ID je uchované všetko, čo máš vo svojich Apple zariadeniach a prostredníctvom neho spravuješ nielen obsah iCloudu či zabezpečenia, ale aj jedno či viaceré tieto zariadenia. Avšak stane sa, že si kúpiš nový iPhone a ten starý sa už používať nebude dať. Ako v tomto prípade postupovať pri odstránení starého iPhonu?

Ako zo svojho Apple ID odstrániť starý iPhone?

Nový iPhone, starý nefunkčný a ty ho máš stále vo svojom Apple ID ako aktívne zariadenie, hoci je offline. V takomto prípade môžeš iPhone vymazať jednoduchým spôsobom cez nastavenia iPhonu.

Odstránením iPhonu z tvojho účtu ho zároveň aj vymažeš, teda všetky nezálohované dáta z daného iPhonu budú stratené. Po vymazaní iPhonu v prípade, ak sa bude môcť aj naďalej používať sa doň môže prihlásiť hocikto iný pod svojim Apple ID a následne ho normálne používať. Pre odstránenie prejdi do nastavení zariadení, ktoré nájdeš v nastaveniach iCloudu.

Po úspešnom prihlásení ťukni na položku Zariadenia, over svoju identitu odpovedaním na dve bezpečnostné otázky a vyber zariadenie, ktoré chceš vymazať a vyber Odstrániť z účtu. Po ťuknutí budeš pravdepodobne upozornený, čo sa chystáš urobiť a aj to, či chceš daný iPhone nielen odstrániť z účtu, ale aj úplne vymazať.

- Reklama -

S vymazaním iPhonu teda mám skúsenosť, keďže po nehode s predošlým iPhonom som mal k dispozícii náhradný, kde som bol prihlásený cez Apple ID. Keď som sa prihlásil už v novom iPhone SE, mal som na výber možnosť obnovy zo zálohy starého a náhradného iPhonu. Keďže na náhradnom nebolo nič, záloha sa obnovila z rozbitého iPhonu a vďakabohu, všetko bolo v novom iPhone presne tak, ako v starom. Potom som vymazal starý a náhradný iPhone spôsobom, ktorý som uviedol vyššie.

Zobrazenie zariadení cez Apple ID neslúži len v prípade, ak si o iPhone prišiel, ale aj vtedy, ak chceš mať prehľad o tom, kde si prihlásený, napr. ak si prihlásený v iTunes na Macu alebo PC. Aj tieto prihlásenia budeš môcť zobraziť a aj odstrániť.

icloud

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here