Apple je jednou z najvplyvnejších spoločnosti v technologickom priemysle. Preto je hádam pochopiteľné, že zisk, ktorý dokáže vytvoriť za jednu minútu prevyšuje cenu luxusnejšieho automobilu. Každý z nás by totiž chcel mať zisk za minútu približne 70 000$ Čo vy na to? 🙂

1 minúta=70 000$

Apple je spoločnosť, ktorá je už vybudovaná do takých obrovských rozmerov, že jej nerobí problém za jedinú sekundu profitovať s takými peniazmi ako by zarobili traja tvrdo pracujúci Slováci za mesiac! Jedným z mnohých dôvodov, ktoré môžu za tento obrovský zisk sú aj napríklad extrémne vysoké marže, ktoré ako vieme, Apple zvykne ponúkať ku cenám svojich produktov! Ďalšou vecou, ktorú treba podotknúť sú aj internetové obchody Apple Store či iTunes Music Store, na ktorých sú počas jednej minútky zakúpene obrovské kopy aplikácií a hudby. Apple skrátka vie, ako sa zarábajú peniaze!

b_id_421716_apple_store
Apple je naozaj úspešnou spoločnosťou! – svetapple.sk

Ako je na tom Samsung?

Pokiaľ porovnávame Apple, v otázke predaja, či zárobku, určite treba spomenúť aj Samsung, ktorý je chlapcom v Coupertine hádam najväčším konkurentom. Ako je na tom spoločnosť, ktorá sa Apple vysmieva prostredníctvom trápnych reklám? Teraz sa pravdepodobne v Južnej Kórei dosmiali. Aj napriek tomu, že Apple potrebuje na svoj zisk vytvoriť tržby v hodnote približne 327 000$ za minútu a Samsung je schopný až 411 000$ za minútu, pri otázke zisku absolútne pohorel. Pri tom, čo Apple dokáže za menšie tržby vyniesť vyšší zisk (70k), Samsung až taký úspešný nie je a zarobí až o 14 000$ menej. Zdá sa teda, že po smiechu býva plač! Všetky čísla pochádzajú ešte z minuloročných finančných výsledkov spoločností. Pokiaľ by vás zaujímal celá infografika, kliknite na tento link.

appleprofit

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.