Len nedávno sme vám priniesli výber najlepších filmov, v ktorých hrá Kevin Spacey. Dnes pokračujeme rebríčkom 10 najlepších filmov, ktoré režíroval Steven Spielberg. Poďme na to.

10. Minority Report

Rok: 2002

Žáner: Sci-Fi / Akčný / Thriller / Mysteriózny

Hodnotenie podľa ČSFD: 82%

Píše sa rok 2054 a hlavné mesto USA, Washnigton D.C., je zbavené všetkej kriminality. Vďaka trom jasnovidcom je každý zločin potrestaný ešte predtým, než k nemu vôbec dôjde. Ide o dokonalý systém, ktorý funguje bezchybne. Teda až dovtedy, kým sa hlavným podozrivým nestane John Anderton, samotný veliteľ jednotky PreKrim.

Hrajú: Tom Cruise, Colin Farrell, Samantha Morton

9. E.T. – Mimozemšťan (E.T.: The Extra-Terrestrial)

Rok: 1982

Žáner: Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný 

Hodnotenie podľa ČSFD: 83%

Neďaleko LA pristála vesmírna loď mimozemšťanov, ktorí si prišli pozbierať vzorky z okolia. Jeden z nich však ostal okúzlený svetlami veľkomesta a zabudol na svoje poslanie. Kvôli tomu sa nedostal späť na palubu lode a uviazol na Zemi. Mimozemšťan si našiel úkryt na povale najbližšieho domu, kde ho objavil 10-ročný Elliot.

Hrajú: Henry Thomas, Dee Wallae, Peter Coyote

8. Indiana Jones a chrám skazy (Indiana Jones and the Temple of Doom)

Rok: 1984

Žáner: Dobrodružný / Akčný

Hodnotenie podľa ČSFD: 83%

Vyznávači zla z neďalekého paláca ukradli dedinke ich kúzelný kameň, ktorý im poskytoval ochranu a úrodu. Indiana sa spolu so svojimi spoločníkmi vypraví do chrámu a zistí, že sa ocitol priamo v hlavnom sídle sekty Thuggov. Tí na tomto mieste pátrajú po poslednom kúzelnom kameni, ktorý má dať ich bohyni smrti Kálí moc ovládnuť celý svet.

Hrajú: Harrison Ford, Kate Capshaw, Jonathan Ke Quan

7. Čeľuste (Jaws)

Rok: 1975

Žáner: Thriller / Dobrodružný / Horor / Dráma

Hodnotenie podľa ČSFD: 86%

Blíži sa leto a všetci miestny podnikatelia sa tešia na dobrú sezónu, ktorá ich morskému pobrežiu prinesie množstvo návštevníkov. Avšak tesne pred sviatkom 4. júla, ktorý je v Amity pokladaný za začiatok turistickej sezóny, objavia na jednej z pláži mladé dievča, ktoré roztrhal žralok.

Hrajú: Roy Scheider, Robert Shaw, Richard Dreyfuss

6. Jurský park (Jurassic Park)

Rok: 1993

Žáner: Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

Hodnotenie podľa ČSFD: 86%

Za doktorom Grantom a jeho kolegyňou Ellie priletí milionár John Hammond, ktorý potrebuje, aby mu niekto urobil posudok. Chce, aby mu schválili, že jeho Jurský park je v poriadku a oni s tým súhlasia. Keď prechádzajú Jurským parkom, Grant ani Ellie neveria vlastným očiam. Sú tam živé dinosaury.

Prečítajte si tiež  Seriál The Last of Us prekonal ďalší rekord. Už teraz je jasné, že HBO stvorilo megahit

Hrajú: Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum

5. Chyť ma, ak to dokážeš (Catch me if you can)

Rok: 2002

Žáner: Dráma / Krimi / Životopisný

Hodnotenie podľa ČSFD: 87%

Frank W. Abagnale zažil pred dosiahnutím plnoletosti to, čo máloktorý jeho rovesník. Polícia po ňom pátrala v minimálne 30 štátoch naprieč Amerikou, a pre agenta FBI Carla Hanratthyo sa stal doslova nočnou morou. Vyrábal si falošné doklady, prenikol do radov pilotov najväčších leteckých spoločností, pôsobil ako právnik či detský lekár. Popritom všetkom falšoval šeky, takže si mohol dovoliť precestovať veľký kus sveta a žiť v luxusných hoteloch. Všetky jeho podvody boli vyčíslené na závratnú sumu 2,5 milióna dolárov.

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Chrtistopher Walken

4. Zachránte vojaka Ryana (Saving Private Ryan) 

Rok: 1998

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Vojnový

Hodnotenie podľa ČSFD: 89%

Ani ten najlepší výcvik ich nemohol pripraviť na to, čo ich čakalo na bojisku. Vylodenie a boj na pláži v Normandii prežil len máloktorý vojak. Kapitán John Miller však netuší, že najťažšia úloha, ktorú bude musieť so svojimi vojakmi splniť, ešte len príde.

Hrajú: Tom Hanks, Tom Sizemore, Dennis Farina

3. Indiana Jones a dobyvatelia stratenej archy (Raiders of the Lost Arch)

Rok: 1981

Žáner: Dobrodružný / Akčný

Hodnotenie podľa ČSFD: 90%

Indiana Jones je poverený vládou Spojených štátov, aby našiel stratenú Archu so zvláštnou mystickou silou, ktorú chcú pre svoje nekalé ciele nacisti. Indy uzavrie spojenectvo s Marion Rawenwood a táto dvojica spolu zažíva jedno strhujúce dobrodružstvo za druhým. 

Hrajú:  Harrison Ford, Karen Allen, Paul Freeman

2. Indiana Jones a posledná krížová výprava (Indiana Jones and the Last Crusade)

Rok: 1989

Žáner: Dobrodružný / Akčný / Fantasy

Hodnotenie podľa ČSFD: 90%

Dej filmu je zasadený pred začiatok 2. svetovej vojny. Po boku Indiana Jonesa sa na jeho ďalšej výprave objavuje jeho otec. Ten je stelesnením klasického modelu zapáleného a trochu nepraktického starého profesora, čím vytvára kontrast k svojmu dobrodružnému synovi.

Hrajú: Harrison Ford, Sean Connery, Denholm Elliott

1. Schindlerov zoznam (Schindler’s List)

Rok: 1993

Žáner: Dráma / Historický / Životopisný

Hodnotenie podľa ČSFD: 92%

Píše sa rok 1939 a poľský Krakov je stále vystavovaný tlaku zo strany nacistov. Člen Nacistickej strany, Oscar Schindler, v sebe ale našiel ľudskosť a rozhodol sa poskytnúť pomoc tým, ktorí ju potrebovali. Na záchranu 1100 životov obetoval všetok svoj majetok. 

Prečítajte si tiež  Najlepšie komédie na HBO GO, ktoré vás zabavia

Hrajú: Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.