Svet je obrovské miesto, kde sa môžu činiť tí najlepší a kde nám môžu ponúkať tie najlepšie produkty na svete. Je to ale aj ideálny priestor pre takých ľudí, ktorí radi všetko sfalšujú, danému výrobku znížia kvalitu, prípadne so spoločnosťou, ktorú sa snažia napodobniť ani nijako nesúvisí a následne tento produkt predajú niekde v Číne na trhu. Človek by sa až čudoval, čo všetko sa tu dá nájsť. Veď presvedč sa sám!

1) Jedno-platnička “iPhone”

Začneme niečim totálne absurdným. Na tomto “iPhone”, ktorý má ešte aj oficiálne logo od Apple si môžeš uvariť napríklad výbornú čínsku polievku či iné pochúťky. Dizajn je samozrejme kovový a ovládanie veľmi jednoduché. Ide o niečo tak absurdné, že človek až ťažko verí, že niekoho toto naozaj napadlo a myslel to vážne, ale svet je skrátka zvláštny. Veď si všimni koľko krabíc s týmto podivným sporákom nájdeš na fotkách za policajtom.

- Reklama -
iPhone platnička
iPhone platnička

2) iPhone mini

Ak si dobre pamätáš, takýto názov sa skloňoval v časoch, keď sme mali n trhu len iPhone 6S, iPhone 6S Plus a čakali sme na príchod menšieho “mini” modelu, ktorí následne dostal názov “SE”. V Číne ale svoj iPhone mini majú a vychádza z tradičného dizajnu ešte z roku 2007. Okrem iného tu nájdeš aj široký sortiment produktov, ktoré vyzerajú ako mutanti.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt apple china fakes

3) Falošný Steve Jobs aj iPad

Že v Číne sa falšujú len produkty? Ale kdeže, nájdeme tu aj falošného Steveho Jobsa. Ten drží v ruke navyše revolučný iPad, teda pardon “Action Pad”. Nevieme prečo, ale táto fotka na nás pôsobí mierne depresívne. Nepozerá sa na to skrátka príjemne!

Súvisiaci obrázok

4) “iPhono6”

Nie, my sme sa nepomýlili v písmenkách, to sa pravdepodobne pomýlil ten, čo vytváral tento podivný produkt, ktorý sa tvári ako PDA. Teda opäť prepáčte, IPDA. Autor dokonca použil aj zaujímavý tvar šošovky fotoaparátu. Dizajnéra si skrátka nevyberieš. Otázne ale ostáva, kto si toto kúpi!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt apple china fakes

5) Apple “Stoer”

Jasné, len o pár riadkov vyššie sa môžeš dočítaš o podivnom zariadení, ktoré sa nazýva “iPnoho6” a teraz prichádza ďalšia lahôdka v znení “Apple Stoer”. Hold, v Číne majú asi veľa ľudí, ktorí majú problémy nahadzovať písmenka. A to v pravo, to by mal byť zamestnanec tohto obchodu (aj keď nám sa to úplne nezdá). Zaujímalo by nás aké iPhony a iPady sa tu predávajú naozaj!

Súvisiaci obrázok

6) Tenisky od Applu?

Mať štýlové tenisky bol vždycky v móde. Ako sa ukázalo aj Apple je teraz v móde a spojenie dvoch mód môže vytvoriť ďalšiu módu (aj keď veľmi podivnú). Keď ti nabudúce niekto bude tvrdiť, že má iPhone s nejakým Androidom v ruke, radšej si prever, či ho náhodou nenosí na svojich nohách. Môže to byť totižto pravda!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone fake products

7) iPhone ako vyklápačka

Ak si si myslel, že plagiáty, na ktorých stojí nápis “iPhone” musia byť silou mocou len napodobeniny toho skutočného iPhonu od Apple, mýliš sa na plnej čiare. iPhone môže byť aj vyklápačka. Táto to potvrdila na plnej čiare a nehovoríme len o nápise pod displejom. Odkazy na “Apple” tu nájdeme aj napríklad na tlačidlách. Ostáva nám len otázka, kto si toto kúpi?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone fake china

8) Apple Store ale len navonok

V prvom rade by sme chceli pochváliť autorov tejto predajne. Je úplne super, teda minimálne zvonku, kde si ju obyčajný zákazník teoreticky môže pomýliť so skutočnou pobočkou Applu. Avšak, čo odhalí aj najväčší lajk je interiér. Už na fotke vidno, že táto predajňa nemá s obchodom od Applu nič okrem ukradnutého loga a názvu spoločné. Hold, v Číne na tom asi úplne nezáleží, tu si môže robiť kto chce, čo chce!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt macbook fake china

9) MacBook s rôznymi farbami jabĺčka

Nie každému sa môže páčiť “nudná farba jabĺčka, ktoré bolo ešte donedávna osvietené priamo z posvietenia displeja na každom jednom MacBooku. V Číne sú si samozrejme tohto problému vedomí a keďže chcú maximálne vyhovieť zákazníkom, ponúkajú im aj napríklad takéto MacBooky, no povedz, že to nevyzerá omnoho lepšie! 🙂

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt macbook fake china

10) Čínske tenisky Apple

Na záver tu máme dva krát čínsky produkt. U nás ľudovo prezývané čínske tenisky, ktoré boli samozrejme v Číne vyrobené a tiež vznikli na taký ten typický “čínsky” spôsob. Ak ti nestačí obuv vyššie, táto by ti mohla vyhovovať viac, je to len na preferenciách. Navyše ti bude ladiť s iPhonom, iPadom a MacBookom. No nekúp to!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt macbook fake china

Záver

Na záver už len dodáme, že sme ti týmto článkom nechceli pokaziť deň a ani zhoršiť náladu. Treba sa nad tým zasmiať a brať to s nadhľadom. Veď ty by si si predsa nič také nekúpil! 🙂

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here