Spoločnosť Apple predstavila svoje prvé inteligentné hodinky, ktoré sú okrem skvelého módneho doplnku aj pomerne kvalitným kusom technológie. Aj keď možno neponúkajú toľko sledovacích senzorov ako napríklad konkurencia s Android Wear, dokážu viac!

 Vecí, ktoré dokážu iba Apple Watch!

Apple Watch sú podľa nášho názoru najkrajšie inteligentné hodinky na trhu a nie preto, lebo sme stránka zameraná na Apple. Ako jediný výrobca si totiž uvedomil, že množstvo ľudí nosí hodinky len kvôli ich vzhľadu, cenovke a spracovaniu a tak tento aspekt zakomponoval aj do spotrebnej elektroniky čoho výsledkom sú práve Apple Watch. Je to jednoducho móda spojená s technológiou a toto spojenie je sakramentsky dobré!

- Reklama -

Aj keď Apple Watch ponúkajú menej senzorov ako konkurencia, stále dokážu oveľa viacej vecí, čo konkurencia nie. Poďme sa teda pozrieť na tie azda najhlavnejšie, ktoré sú naozaj skvelé a budete ich milovať!

1. Force Touch

Technológia Force Touch je medzi inteligentnými hodinkami absolútna novinka a žiaden iný výrobca ju neponúka. Na základe sily a tlaku, ktorú vyvíjate na displej hodiniek dokážu hodinky vyhodnotiť, akú funkciu chcete zapnúť. Tak napríklad pri silnejšom dotyku na domovskej obrazovke spustíte aplikáciu „Hudba“. Je to jednoducho skvelý ovládací prvok, ktorý zjednoduší váš život!

Apple Watch ponúkajú Force Touch - svetapple.sk
Apple Watch ponúkajú Force Touch – svetapple.sk

2. Prehľad

Apple Watch ponúkajú veľmi prehľadnú domovskú obrazovku, na ktorej presne vidíte všetky aplikácie, ktoré máte v hodinkách nainštalované. Funguje to v podstate veľmi podobne ako v prípade domovskej obrazovky na iPhone a tak sa nemusíte učiť žiadne gestá na to, aby ste spustili danú funkciu tak, ako je tomu pri konkurencií!

Prehľadná domovská obrazovka je súčasťou operačného systému Apple Watch - svetapple.sk
Prehľadná domovská obrazovka je súčasťou operačného systému Apple Watch – svetapple.sk

3. Apple Watch Edition a Fancy Box

Pokiaľ si kúpite najdrahšiu edíciu Apple Watch Edition vyhotovenú zo zlata, budete môcť použiť Fancy Box (krabičku) ako nabíjačku.

if-you-buy-the-apple-watch-edition-you-can-use-its-fancy-box-as-a-charger.jpg
Apple Watch Edition – svetapple.sk

4. Zvuková nahrávka ako odpoveď

Vzhľadom na to, že súčasťou hodiniek je aj vstavaný mikrofón budete môcť nahrávať rôzne zvukové správy. Najlepšie využitie týchto správ však bude asi vtedy, pokiaľ vám niekto napíše a vy mu odpoviete vašim skutočným hlasom. Ide o skvelú funkciu vzhľadom na to, že Apple Watch neponúkajú klávesnicu (no ani nám tu nechýba vzhľadom na veľkosť displeja).

Zvukové správy - svetapple.sk
Zvukové správy – svetapple.sk

5. Apple Pay

Spoločnosť Apple použila NFC aj v hodinkách Apple Watch, vďaka čomu budete môcť vykonávať platby aj pomocou nich. Samozrejme že bude potrebné byť napojený neustále na iPhone. Určite vám to však podstatne zjednoduší život pri používaní hodiniek!

Cez Apple Watch bude možné vykonávať platby - svetapple.sk
Cez Apple Watch bude možné vykonávať platby – svetapple.sk

6. Ciferníky a informácie

Apple Watch majú ponúknuť naozaj veľké množstvo ciferníkov, ktoré však bude možné kombinovať s rôznymi dôležitými informáciami, ktoré chcete mať stále na očiach. Medzi tieto informácie môžu patriť napríklad také správy či počasie. Budete mať teda skvelý prehľad o všetkom čo sa okolo vás deje!

Ciferníky Apple Watch - svetapple.sk
Ciferníky Apple Watch – svetapple.sk

7. Posielanie vibrácií

Vďaka hodinkám Apple Watch budete môcť vašim známym, ktorí taktiež dotyčné hodinky vlastnia, posielať informácie formou vibrácii. Ide o jednoduchý spôsob komunikácie, ktorý bude slúžiť zrejme len ako zábava. Teraz nás napadlo, že by ste sa vďaka tejto funkcií mohli so svojim známym naučiť Morzeovku! 🙂

S Apple Watch môžte odosielať váš srdcoví tep - svetapple.sk
S Apple Watch môžte odosielať vibrácie – svetapple.sk

8. Kreslenie

Posielanie vibrácií či srdcového tepu nebude jediná milá funkcia, ktorou budú hodinky disponovať. pokiaľ budete chcieť potešiť svoju polovičku či známeho, môžete mu poslať jednoduchý obrázok nakreslený na displeji hodiniek.

Apple Watch a obrázky - svetapple.sk
Apple Watch a obrázky – svetapple.sk

9. Korunka

Apple Watch ponúkajú špeciálny ovládací prvok, ktorým je korunka na ich boku. Vďaka nej môžte prechádzať medzi jednotlivými informáciami pohodlnejšie, ako by ste mali tlačiť veľký prst na malom displeji hodiniek. Ovládanie korunkou má však aj množstvo iných využití, ktoré budú uľahčovať život a vy ju budete jednoducho milovať!

Korunka je skvelým ovládacím prvkom hodiniek! - svetapple.sk
Korunka je skvelým ovládacím prvkom hodiniek! – svetapple.sk

10. Posielanie srdcového tepu

Vďaka Apple Watch budete môcť posielať váš srdcoví tep druhému užívateľovi, ktorý taktiež tieto hodinky vlastní. Samozrejme nepôjde o posielanie písomnej či obrázkovej informácie. Apple Vymyslelo omnoho kreatívnejší spôsob, kedy odošlete váš srdcový tep druhej osobe, ktorá ho pocíti ako jemnú vibráciu na svojej ruke!

Vďaka Apple Watch môžte odosielať váš srdcoví tep! - svetapple.sk
Vďaka Apple Watch môžte odosielať váš srdcoví tep! – svetapple.sk

Toto bolo 10 hlavných funkcií, ktoré budú vedieť iba hodinky Apple Watch. Každopádne budeme radi, keď nám do komentárov napíšte, ktorá funkcia vás najviac zaujala.

Zdroj: Business Insider

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.