Apple je najhodnotnejšou spoločnosťou na svete. Preto hádam nikoho neprekvapí fakt, že jej líder bude na Top priečkach medzi najlepšími podnikateľmi sveta. Tim Cook sa dostal na celkovo druhé miesto, čo je ozajstný úspech. Veď spoločnosť stále napreduje a zisky rastú!

Predbehol ho CEO Google!

Určite sa teraz pýtate, pokiaľ Tim Cook druhým, kto môže byť prvým? Je jasné, že v rebríčku budú figurovať najmä riaditelia obrovských technologických spoločnosti a tak určite nikoho neprekvapí, že na prvom mieste sa objaví Larry Page a teda SEO spoločnosti Google. Ten svoju pozíciu získal z niekoľkých veľmi jednoduchých dôvodov. Pokiaľ sledujete Google počas posledných rokov, určite ste si všimli, že sa púšťa do veľmi odvážnych projektov. Jedným z posledných je napríklad automobil bez volantu či kontaktné šošovky, ktoré vám dokážu zmerať cukor v krvi. Google taktiež experimentuje s inými ešte odvážnejšími projektami, ako napríklda výťah na mesiac či JatPack. Dokonca sme tu mohli vidieť aj také veci, ako napríklad teleport, no jeho vývoj bol z dôvodu porušovania fyzikálnych zákonov pozastavený. Larry sa v rozhovore pre Fortune vyjadril aj na adresu Steva Jobsa:

„Keď som sa o takýchto veciach rozprával so Stevom Jobsom, vždy mi na to povedal, ´Robíte strašne veľa vecí chalani´.“Steve vedel robiť jednu či dve veci naraz naozaj skvele, no my sme chceli mať na svet väčší vplyv, a preto sme experimentovali“

larr page

Tim Cook je druhý

Aj napriek tomu, že súčasný CEO Tim Cook nezískal prvenstvo, za druhé miesto sa taktiež nemusí hanbiť. Jeho spoločnosť stále napreduje a hodnota akcií je momentálne na rekordných hodnotách!

generálny riadite¾ Apple

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.