Apple predstavilo možnosť odomykať telefón vlastnou tvárou v roku 2017. Odvtedy sme si všetci tak nejako zvykli a pomaly zisťujeme, že je to veľmi dobrá technológia. Prečítajte si 3 dôvody, prečo milujeme Face ID na nových iPhonoch.

3Funguje spoľahlivo

Pokiaľ ste ešte nepoužívali iPhone s Face ID a bojíte sa toho, že odomykanie nebude fungovať správne, vyskúšajte to. Technológia vás určite nesklame. Po dokonalom načítaní vašej tváre bude fungovať zo všetkých uhlov a po čase nebude mať problémy ani s okuliarmi. Face ID využíva umelú inteligenciu aj počas toho ako ho používate. Vie sa teda prispôsobiť vašej tvári a vašim okuliarom či iným doplnkom.

Odomykanie je podobne rýchle ako Touch ID. Tu žiadne zázraky očakávať netreba. Na druhú stranu ale netreba držať prst na tlačidle, obrazovku skrátka odomknete pohľadom a iPhone používate ako chcete. Špeciálna kapitola je potom tma, ak ste si mysleli, že Face ID má s tmou nejaké problémy, nie je to pravda.

Vďaka infračervenej kamere dokáže naskenovať vašu tvár za každých okolností. Potom už len pozor na neporiadnu dvojičku. Hoci by nemalo, existuje veľa prípadov, kedy Face ID odomklo iPhone dvojičke. Ak by mala jedna z nich zlé úmysly, neumelo by to dopadnúť dobre…

3 dôvody, prečo milujeme Face ID na nových iPhonoch. - svetapple.sk
3 dôvody, prečo milujeme Face ID na nových iPhonoch. – svetapple.sk
Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here