Tak ako každý jeden z nás, aj Steve Jobs má nejaké tie tajnosti či veci, ktoré jednoducho široká verejnosť nevie. My ti dneska prezradíme 3 veci, ktoré si o jeho živote pravdepodobne nevedel, no akonáhle sa ich dozvieš, budeš možno aj trošku prekvapený, týka sa to totiž ako jeho rakoviny tak aj spolčnosti Apple!

1) Jobs chcel kúpiť Yahoo

Bob Iger CEO spoločnosti Disney prezradil, že spolu so Stevom Jobsom kedysi dávno, niekedy koncom 90-tých rokov uvažovali o tom, že by zakúpili spoločnosť Yahoo na to, aby mohli konkurovať spoločnosti Google. Apple chcel v tejto dobe získať dobrú pozíciu na internete a akonáhle by vlastnilo Yahoo, mohla by byť jeho pozícia úplne niekde inde, nakoľko v tom čase ľudia len začínali používať internet a najznámejší vyhľadávač bol Google. Spolu s Igerom vraj otvorene hovorili o kúpe spoločnosti, no napokon k tomu nedošlo. Kto vie kde by bolo Apple, keby v tom čase Yahoo kúpilo a predbehlo Google. Možno by vyhľadávanie na internete vyzeralo úplne ináč!

- Reklama -

2) Steve Jobs odmietol ponuku od Tima Cooka na darovanie pečene!

V januári 2009, tri roky pred smrťou sa Steve ocitol na dlhej 6 mesačnej zdravotnej dovolenke, kde sa mal zamerať na boj so zhubným nádorom pankreasu, ktorý spustošil jeho telo. Jeho zdravotný stav bol naozaj zlý a Jobs potreboval darcu pečene. Problém bol ale v tom, že Steve mal veľmi vzácnu krvnú skupinu a šancu, že by našiel niekoho, kto by mu bol ochotný darovať časť svojej pečene bola veľmi malá.

Nakoniec sa ale predsa len ukázal jeden darca a to priamo z kruhov spoločnosti Apple. Bol to ako ináč Tim Cook, ktorý mal napočudovanie rovnako vzácnu krvnú skupinu ako Steve Jobs. Osobne prišiel sa Stevom s ponukou, že mu veľmi rád daruje časť svojej pečene aby ho zachránil. Zaujímavé je, že aj napriek tomu, že Steve v Apple po Cookovi viacmenej len 13 rokov kričal, bol ochotný niečo takéto podstúpiť. Naopak, Jobs nechcel od Cooka pečeň. Je možné, že to bolo preto, lebo nechcel aby mal Cook v budúcnosti zdravotné problémy, keďže s ním mal veľké plány, ktoré nakoniec aj naplnil. Cook je v súčasnosti CEO Apple.

3) Steve Jobs nechcel vyvíjať televíziu

Pokiaľ niekto z vás čítal oficiálnu biografiu Steva Jobsa, určite sa v nej dočítal v jednej z kapitolí aj o tom, aké mal Steve Jobs veľké plány s vývojom televízie. Podľa slov spisovateľa, Waltera Isaacsona, chcel Steve Jobs urobiť pre televíziu presne to isté, čo urobil pre počítače, hudobné prehrávače či telefóny. Toto tvrdenie ale s vysokou pravdepodobnosťou nie je pravdivé. Prečo?

V ďalšej veľmi zaujímavej knihe o Stevovi Jobsovi, Becoming Steve Jobs, sme sa mali možnosť dočítať o tom, že Steve nechcel, aby Apple niekedy vyvíjal televíziu. Nepovedal to autor knihy, ale rovno šéfdizajnér spoločnosti Apple, korý bol s Jobsom najlepším priateľom. Konkrétne citoval Jobsové slova: “Mne sa jednoducho nepáči televízia. Apple nebude nikdy vyvíjať televíziu.”

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.