Tak ako sme ťa už informovali, spoločnosť Apple predstavila alebo skôr obnovila svoju radu magického príslušenstva, ktoré po novom disponuje vstavanou batériou a v prípade Magic Trackpadu aj inými technologickými vychytávakmi ako je napríklad Force Touch, vylepšený dizajn, či až o 30% zväčšená plocha, na ktorej môže uživateľ pracovať. Na svete sa objavili 3 fakty, ktoré tieto produkty prinášajú. Poď sa na ne pozrieť spolu snami!

1. Automatické párovanie

Prvá vec je niečo pre Apple veľmi charakteristické a zároveň je to niečo, čo prakticky všetci milujeme, pretože sa o to nemusíme starať. Je to automatické párovanie príslušenstva s počítačmi Mac. Na všetko stačí po prvý krát pripojiť Lightning kábel do počítača (Lightning je súčasťou balenia týchto produktov) a o ostatné sa už postará počítač sám.

- Reklama -

2. Rýchle nabíjanie

Druhou zaujímavosťou je nabíjanie a s ním spojená aj výdrž baterky. Apple pridal do tohto príslušenstva špeciálnu funkciu rýchleho napájania, vďaka čomu sa produkty dokážu na 9 hodin práce nabiť len za 2 minúty. To je fantastické číslo. Pokiaľ by človek chcel plnú batériu, musel by nabíjať 2 hodiny. Dostane za to ale výdrž na celý mesiac, čo znie ešte lepšie!

3. Magic TrackPad potrebuje Bluetooth 4.0

Pokiaľ máš starší Mac a nefunguje ti nový Magic TrackPad, nemusí to byť chybou zariadenia, ale chybou teba samého, pretože si si neprečítal jednu veľmi dôležitú informáciu. Magic TrackPad totiž na svoje fungovanie potrebuje minimálne Bluetooth 4.0, na starších verziách Bluetooth sa jednoducho nedá použiť. Zaujímavosťou je tiež fakt, že všetky nové produkty majú dosah až 9 metrov, to je viac ako slušné číslo!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.