Kým posledné správy spájajúce sa s BMW informovali najmä o dohodne Apple a mníchovskej automobilky na vývoji elektromobilu Apple Titan, BMW bolo poslednou veľkou značkou, ktorá nepodporovala platformu CarPlay. Vyzerá to tak, že aj na budúcich majiteľov týchto tátošov sa usmialo šťastie a BMW ešte tento rok začne podporovať CarPlay v dvoch svojich modeloch.

BMW začína podporovať CarPlay

Novinky prichádzajú z cenníkov modelov X5 M a X6 M, ktoré boli objavené na nemeckej mutácii stránky BMW a neskôr uploadnuté na fóre bimmerpost.com. Cenník vstupuje do platnosti 1.8.2016 a nachádza sa v ňom informácia o tom, že práve nové modely budú túto technológiu podporovať.

CarPlay bude možné zakúpiť si spoločne s veľkým, 10,25″ dotykovým LCD displejom aký v súčasnej verzii ponúka BMW 7.

bmw apple carplay

- Reklama -

V cenníku sa píše aj o bezdrôtových možnostiach pripojenia, niečoho, o čom sa už dlhšie hovorí aj u iných výrobcov. Momentálne totiž CarPlay stále vyžaduje pripojenie prostredníctvom kábla. Niekoľko správ hovorí, že Apple absolvovalo už niekoľko vyjednávaní s BMW, Daimler a ďalšími automobilkami.

Najnovšie správy hovoria, že Apple sa s BMW nedohodlo, pretože sa mníchovčanom nepáčil spôsob, akým CarPlay zbiera dáta a ako môžu byť využívané. Samostatná správa v rovnakom čase hovorila aj o snahách Apple využiť projekt Magna – rakúskeho výrobcu automobilov, s ktorým má BMW podpísanú zmluvu.

Apple tento rok zverejnilo oficiálny zoznam CarPlay partnerov, ktorý obsahuje všetkých výrobcov podporovaných automobilov a taktiež zoznam samotných automobilov. BMW by malo byť tento rok do zoznamu pridané.

Zdroj: macrumors.com

- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here