Technológia 5G si so sebou prináša obrovské množstvo využitia. Najviac sa o nej hovorí v spojení so smartfónmi či autonómnymi vozidlami. Ako sa ale ukazuje. V prípade Applu 5G nebude len výsadou iPhonu. Dostane sa aj do MacBooku . Dáva to zmysel.

35G nebude len výsadou iPhonu. Dostane sa aj do MacBooku

5G nebude len výsadou iPhonu. Dostane sa aj do MacBooku. – svetapple.sk

Technológia 5G už klope na dvere. Na Slovensku sa už testuje. Dostupná bude skôr ako si myslíme. Momentálne ju ale nemáme čím využiť. Apple svoje iPhony s podporou 5G pripravuje až na rok 2020. Ako sa ale ukazuje, možno ju dostane do vienka aj iný produkt. 5G predstavuje vážnu revolúciu v spôsobe akým používame mobilné dáta. Už to nebude dátový balíček a Wifi. Po novom by to mohlo byť jednoducho len 5G.

Mobilná technológia sa za posledných 20 rokov extrémne vyvinula. Vždy však bola považovaná len za akúsi druhoradú alternatívu k používaniu Wi-Fi doma v práci či v škole. Zo začiatku sietí ako EDGE či 3G to bolo najmä kvôli rýchlosti. S príchodom LTE sa ale tento rýchlostný rozdiel v podstate eliminoval. Tu už rozhodovala predovšetkým cena. Predsa len dáta cez LTE nie sú práve najlacnejšie. Navyše LTE stále nedokáže konkurovať gigabitovým rýchlostiam, ktoré môžu používatelia pomocou Wi-Fi vo svojich domovoch získať.

Nastávajúca sieť 5G toto bez problémov zvládne. Poskytovanie služby sa navyše bude veľmi rýchlo rozširovať a postupne sa bude rozmazávať hranica medzi tým, čo robíte doma na Wi-Fi a tým, čo robíte na vašom zariadení. Dlhodobou víziou technológie 5G je úplne eliminovať koncepciu domácej Wi-Fi siete. Váš iPhone, MacBook či iPad sa skrátka pripojí priamo na 5G. Nebude potrebovať vyhľadávať žiadne Wi-Fi. To by malo postupne zaniknúť. Samozrejme s tý sa musí znížiť aj cena, ktorú platíme za mobilné dáta.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here