Spoločnosť Apple predstavila Flyover prezeranie miest a rôznych pamiatok či prírodných rezervácií, ešte v roku 2012 v iOS 6, kedy sme ich našli v nie príliš vydarenej aplikácii Maps. Dnes sa už Apple mapy zlepšujú a prispieva k tomu aj postupné zaraďovanie ďalších a ďalších Flyover lokalít. Dnes ich pribudlo celkom 9! Poďme teda na to!

9 Nových lokalít!

Apple sa v posledných mesiacoch akosi “heclo” a v priebehu niekoľkých týždňov vytvorilo Flyover množstva zaujímavých či menej zaujímavých miest po celom svete, medzi ktoré patrilo aj napríklad také české Brno, ktoré sa v mapových 3D podkladoch dokonca objavilo o čosi skôr ako Praha a tak sa stalo úplne prvým českým mestom, ktoré môžme v Apple Maps pozorovať v 3D. Dnes sa síce do máp nedostalo ani jedno naše či niektoré z miest susedných štátov, každopádne tu pribudli minimálne niektoré zaujímavé lokality, pri ktorých stojí za to vyskúšať si ich prezrieť.

Uvidíme teda, ako bude Apple pracovať na svojich Apple Mapách aj naďalej a kedy sa konečne dočkáme Flyover aj na Slovensku. Postupne sa vytvorilo už vyše 100 lokalít, národných parkov či pamiatok, ktoré sú v 3D a nachádzajú sa v Apple mapách. Tento trend sa však veľkou rýchlosťou rozširuje a Apple chce ponúknuť čo najviac takýchto mapových podkladov, pre čo najviac miest už v dohľadnom čase. Uvidíme teda, ako sa bude dariť, no a samozrejme držíme palce!

Apple Maps - svetappel.sk
Apple Maps – svetappel.sk

Zoznam nových lokalít:

Baton Rouge, Lousiana – Amerika
Boise, Idaho – Amerika
Edinburgh, Škótsko
Cáceres, Španielsko
Guadalajara, Mexico
Ponce, Puerto Rico
Benátky, Taliansko
Linz, Rakúsko
Rennes, Francúzsko 

- Reklama -
Apple Mapy - svetapple.sk
Apple Mapy – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.