O jednej reklame, ktorá zosmiešňovala spoločnosť Apple kvôli službe Apple Pay od Samsungu sme ťa dnes už stihli informovať. Ako sme si však teraz všimli, ani zďaleka to nebola jediná reklama, kde sa Samsung vysmieva Applu. Už dávnejšie totiž spoločnosť vydala reklamu zo svojej kampane i It’s not a phone, it’s a Galaxy, v ktorej si robí srandu z iPhonu, kvôli nemožnosti zmeniť si svoju pracovnú plochu!

Ďalšia reklama

Všetci dobre vieme, že Andorid ponúka spoločnostiam, ktoré ho majú vo svojich smartfónoch možnosti, ktoré jednoducho u Apple nenájdete. Jednou z takýchto možností  napríklad aj možnosť upraviť si pracovnú plochu, alebo lepšie povedané pracovné prostredie. Pri iPhone si človek môže zmeniť maximálne tak tapetu. Samsung teda tento fakt využil a vo svojej reklame nenápadne podpichuje spoločnosť Apple. iPhone tentokrát v reklame neuvidíme ale budeme tu počuť slogan: “Ak to nevyzerá ako váš telefón, tak to nie je váš telefón”.

Netreba zabúdať na niekoľko podsatných faktov. Hoci je pravda, že Apple nepoužíva napríklad funkcie ako widgety na svojej pracovnej ploche, software je omnoho rýchlejší aj keď HW svojími číslami pripomína niečo veľmi, veľmi staré. Navyše nie je iOS plný chýb a funguje maximálne plynule. Samozrejme aj Samsung sa už polepšil a chyby sa nevyskytujú tak  často ako v minulosti, ale nakoľko posledný mesiac sám musím používať Galaxy S5 viem, že ich je tu o čosi viac.

https://youtu.be/DJjl6YHKq6o

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here