Spoločnosť Apple vie vždy prekvapiť svojimi reakciami na rôzne udalosti, ako napríklad na úmrtia známych osobností, kedy sa ich tváre zvyknú vyobraziť na oficiálnych stránkach. Dnes však prichádza úplne nový druh úcty, kedy Apple reagovalo na posledný teroristický útok, ktorý bol spáchaný na redakciu satirického časopisu Charlie Hebdo vo Francúzku!

Je Suis Charlie

Tento nápis sa po krvavých útokoch objavil na oficiálnych stránkach Apple. V preklade to znamená „Ja som Charlie“ a Apple tým chcelo vzdať hold časopisu, na ktorý zaútočilo niekoľko teroristov. Apple rovnako ako mnohé iné veľké korporácie čin kruto odsúdilo. Apple dokonca pozmenil svoju ikonu v Google na „smútočnú“. To, že sa Apple vyjadrilo k niekoho smrti nie je nič ojedinelé. Zaujímavé je však to, že spoločnosť ešte nikdy nevyjadrila podobnou cestou úprimnú sústrasť obetiam teroristického útoku a to dokonca ani 11.9.2001, kedy bol spáchaný atentát na World Trade Centre alebo u nás všeobecne známe „dvojičky“. Uvidíme teda, či bude Apple reagovať aj na teroristické útoky aj v budúcnosti!

- Reklama -
Je Suis Charlie - svetapple.sk
Je Suis Charlie – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.