Na pondeľnajšej Keynote sme mali možnosť spoznať novú streamovaciu službu spoločnosti Apple, ktorá ju vyvinula po akvizícii spoločnosti Beats Music (z ktorej pôvodom v podstate pochádza). Tim Cook opísal službu naozaj dokonalo a nechývalo ani to, že pužívateľ, ktorý si Apple Music predplatí bude môcť stremovať takmer celú hudobnú knižnicu iTunes. Dôležité je tu však slovíčko „takmer“. Chýbajú tu totiž The Beatles!

História sa opakuje!

Spoločnsoť Apple predstavila novú hudobnú službu, s ktorou takmer určite ovládne celý hudboný priemysel. Predstavilo Apple Music, ktoré osahuje takmer celú hudbonú knižnicu z iTunes Music Store, vrátane neznámych hudobníkov, ktorí   vďaka novej službe majú šancu presadiť sa vo väčšom. Apple však síce priniesol možnosť streamovania hudby pre takýchto ľudí avšak nedokázalo vybaviť The Beatles.

Pokiaľ niekto čítal publikáciu Waltera Isaacsona, Steve Jobs, určite si pamätá aký malo Apple problém, keď vstupovalo do hudobného priemyslu. Meno Apple malo totižto ešte pred tým Apple Records, čo bolo vlastne vydavateľstvo The Beatles. Práve o názov „Apple“ sa viedli dlhoročné súdne spory a Apple napokon musel zaplatiť nemalú finančnú čiastku a hlavne sa musel zaprisahať, že do hudobného priemyslu nikdy nevstúpi. Avšak nikdy nehovor nikdy. V roku 2001 predstavilo Apple prvý iPod a v roku 2003 predstavilo iTunes Store.

The Beatles boli dostupní v tomto obchode až v roku 2010. Teraz však, zdá sa, nasal opäť tento problém a Apple jednoducho The Beatles do Apple Music nepridalo. Uvidíme, ako to bude pokračovať, avšak je veľmi zaujíma,vé sledovať podobné súdne spory. Čo myslíš, príde The Beatles niekedy do Apple Music alebo naopak, nie?

Apple Music - svetapple.sk
Apple Music – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Aktivujte si neobmedzené dáta od Telekomu aj v auguste 2021 + návod
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.