Apple je najhodnotnejšou spoločnosťou sveta, a tak tento gigant musí byť najlepší naozaj v každom smere. Jablková spoločnosť sa v posledných mesiacoch nestíha tešiť z úspechov, pretože ich je tak veľa, že sa jednoducho ťažko rátajú. Len prednedávnom sa totiž oslavovala rekordná trhová hodnota akcií Apple. Dnes ju v Coupertine oslavujú znova!

Nová rekordná hodnota

V noci dosiahli akcie Jablkovej spoločnosti novú, rekordnú hodnotu. Ich cena bola presne 118,62 dolárov. Keby akcie neboli rozdelené v pomere 7:1, hodnota by predstavovala až 830,34 dolárov. Nielen akcie však rekordne vzrástli. Okrem nich sa zvýšila aj celková trhová kapitalizácia spoločnosti, ktorá po dnešnom dni predstavuje hodnotu 695,7 miliardy dolárov. Ide o nové, historické maximum! Pomaly ale isto sa teda Apple blíži ku hranici jedného bilióna, ktorý by teoreticky mohla na burze dosiahnuť už čoskoro. Pokiaľ sa vrátime späť do roku 2012, môžme si spomenúť, že už vtedy sme túto hranicu riešili, akcie mali hodnotu 704 dolárov. Žiaľ, začali prudko klesať a tak Apple 1 bilión amerických dolárov nepokorilo.

- Reklama -

aa

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.