Spoločnosť Apple včera vyhlásila veľmi pozitívne predajné výsledky, čo potešilo nielen generálneho riaditeľa spoločnosti, ale aj stovky akcionárov na burze, kde akcie stúpli počas jedného dňa na 118$ za kus, čím o 8% prelomili posledné rekordy z burzy. Apple sa jednoducho darí o tom niet pochýb a pre následujúce mesiace to vyzerá rovnako priaznivo ako doteraz!

Akcie

Akcie spoločnosti Apple výrazne stúpli potom, ako Apple vyhlásilo svoje oficiálne predajné čísla zariadení, medzi ktorými sa nachádza iPhone, iPad ale aj počítače Mac. Konečný výsledok predaných iPhonov, ktorý sa zastavil na číslici 74 500 000 kusov. Táto číslica predbehla očakávania mnohých analytikov a dokonca aj Wall Street, vďaka čomu akcie vzrástli na rekordných 118$ za kus! Znamená to teda, že Apple vďaka včerajšiemu dňu výrazne posilnilo nielen na ziskoch, ale aj na akciách a akcionári sú naozaj spokojní!

- Reklama -
Steve Jobs - svetapple.sk
Steve Jobs – svetapple.sk

Nové produkty

A to nie je jediný dôvod na radosť akcionárov. Tým druhým dôvodom môže byť napríklad aj fakt, že Apple už chystá niekoľko nových zariadení, medzi ktoré patrí v posledných dňoch dosť avizovaný MacBook Air 12″ a iPad Pro 12″. Netreba však zabúdať ani na prvé inteligentné hodinky od jablkovej spoločnosti, ktoré by sa mali začať predávať niekedy počas apríla. O Apple Watch je už dnes veľký záujem a tak je úspech týchto hodiniek naozaj zaručený. Uvidíme teda, ako sa vyvinie rok 2015 ale vyzerá to pre Apple veľmi sľubne aj za predpokladu, že sa spoločnosti nemusí podariť predať rovnaké množstvo telefónov iPhone ako tomu bolo minulý rok, kedy kvôli väčším displejom spôsobili doslova nákupný ošiaľ!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.