Spoločnosť Apple je na trhu s mobilnými zariadeniami už nejaký ten piatok a prednedávnom svoju paletu rozšírila aj o úplne nový produkt, ktorým sú hodinky Apple Watch. Podľa nášho názoru však nejde ani zďaleka o poslednú technologickú revolúciu, ktorú spoločnosť prinesie a už teraz sa môžme tešiť na to, že „zarýpe“ aj do úplne iných odvetví. Jedným z nich by mohli byť napríklad akčné kamery, čím by vznikla obrovská konkurencia pre GoPro. Len aby to nedopadlo ako kedysi!

Akčná kamera

Spoločnosť Apple postupom času rýpe azda do každého odvetvia. Dôkazom sú jej nedávno predstavené inteligentné hodinky Apple Watch, ktoré sú zmesou módneho doplnku a špičkovej technológie. To však určite nie je posledný produkt, na ktorom v budúcnosti uvidíme logo Apple a už teraz sa môžme tešiť na úplne nové produkty. Jedným z nich by mohla byť čisto teoreticky aj akčná kamera (nemusela by byť silou mocou akčná), na ktorú má Apple už v dnešnej dobe viac než dosť patentov, ktoré získal od spoločnosti Kodak.

- Reklama -
iPro - svetapple.sk
iPro – svetapple.sk

Na internete sa objavil úplne nový, veľmi zaujímavý render, ktorý vykresluje akčnú kameru od Apple a nazýva ju iPro. Na prvý pohľad je jasné, že sa drží základných dizajnových čŕt niektorých zariadení a dokonca na nej nájdeme aj hrubé plastové pásiky rovnako, ako na iPhone 6. Z jednej strany je veľmi jednoduché ovládanie, ktoré poznáme z iPodu (tu si vieme predstaviť aj displej, obraz však môže byť aj streamovaný na nejaký náš Apple produkt, predsa len žijeme v roku 2015). Na druhej strane zasa nachádzame objektív, s ktorým sa bude dať s najväčšou pravdepodobnosťou manipulovať, poprípade ho budeme môcť úplne vymieňať.

iPro - svetapple.sk
iPro – svetapple.sk

problematické by bolo zrejme uchytenie kamery, no tu si vieme predstaviť, že by Apple ponúkalo špeciálny kryt rovnako ako GoPro, vďaka ktorému by sme mohli „iPro“ nasadiť napríklad na helmu či na nejaký iný držiak. Navyše by aj podstatne zvýšil ochranu kamery, ktorá je vzhľadom na použitý hliník pomerne krehká!

iPro - svetapple.sk
iPro – svetapple.sk

Zdroj: cultofmac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.