Spoločnosť Apple predstavila aplikáciu Move to iOS pre platformu Andorid len niekedy počas minulého týždňa, no behom pár dní sa stihlo stať presne to, čo sa aj očakávalo, že sa stane. Táto aplikácia totiž funguje skvele a rovnako dobre aj vyzerá. Problém je však v názve. Je v ňom slovíčko „Apple“ a to sa chlapcom od Androidu nepáči. Práve preto začali bojovať. Niečo ich však odhalilo.

Materská aplikácia

Aplikácia si teda vyslúžila veľmi škaredé komentáre a rovnako škaredé čísla. Aj keď sa ju približne 3000 ľudí pokúsilo udržať s plnými hviezdičkami a komentármi typu, že na svoj iPhone sa už nevedia dočkať a Android už nikdy nechcú vidieť, nestačilo to k celkovému, veľmi negatívnemu hodnoteniu, ktoré aplikácii pridelila väčšina hodnotiacich.

Na tomto príklade však pekne vidno to, aký sú spomínaní používatelia zaujatí voči spoločnosti Apple. Prečo? Move to iOS totiž nie je tak úplne aplikácia, ktorú by vyvíjali inžinieri spoločnosti.

Ide skôr len o akúsi licenčnú zmluvu a možnosť využívať mierne prerobenú aplikáciu Copy My Data, od spoločnosti Media Mashrooms. Aplikácia je totiž takmer totožná a dokonca ukrýva aj rovnaký kód. No a to najzaujímavejšie? Konkrétne tento software v Google Play nikomu nevadí a to len preto, lebo nemá v názve slovíčko, v súčasnosti najhodnotnejšej spoločnosti na svete. Uvidíme, ako to bude ďalej pokračovať, no samozrejme, že Apple držíme všetky palce aby prešlo z Andoridu na domovskú platformu iOS, čo najviac používateľov! 🙂

Prečítajte si tiež  Problém s prechodom na iOS? Google prináša na iPhone widgety na štýl Androidu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here