O najnovší koncept sa postaral youtuber 4RMD. Pre svojich fanúšikov pripravil atraktívny vizuál, v ktorom ukazuje starší dizajn iPhonu 5 za použitia najmodernejších technológií. Hoci má už toto zariadenie svojho duchovného nástupcu (iPhone 12 mini), stále sa nájdu používatelia, ktorí by skôr preferovali pôvodný tvar.

Zariadenie malo po obvode plochý hliníkový rámik a v zadnej časti kombinovalo tento materiál s dvoma kusmi skla. iPhone 5 (aj 5S, 5C a SE) bol posledným modelom, ktorému ešte nevyčnievala šošovka fotoaparátu mimo tela zariadenia. Pokiaľ ste ho teda položili na stôl, nijako sa netriasol a ani nehýbal. To už v dnešnej dobe neplatí.

- Reklama -

iPhone s 5″ displejom a Touch ID

Autor konceptu použil nové farebné prevedenia ako aj najmodernejšie technológie. Hoci mal pôvodný iPhone 5 „iba“ 4-palcový displej, jeho koncepčný nástupca počíta s 5-palcovou uhlopriečkou. Po krycím sklom sa nachádza aj skener otlačkov prstov a vo vrchnej časti jednoduchý výrez pre kameru.

Cieľom tohto príspevku samozrejme nie je ukazovať zariadenie, ktoré by mohlo Apple v budúcnosti predstaviť. Zrejme ani neexistuje pravdepodobnosť, že by sa to naozaj stalo.

Chceli sme si skôr nostalgicky zaspomínať na takmer desaťročný dizajn, ktorý by s určitou dávkou úprav mohol fungovať aj dnes.

Pozrite si fotografie v galérii, prípadne video pod týmto odstavcom a do komentára napíšte, ako sa vám tento nápad pozdáva. Keby Apple nasadilo rozumnú cenovku, určite by oň bol záujem…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.