Produkty s logom Apple sú ozaj kvalitné a pokiaľ máš v ruke originálne príslušenstvo, pocit z originality je priam na dosah ruky. Platí to aj pri originálnom koženom puzdre od Apple, ktoré používam už takmer mesiac a ani po tomto čase som neoľutoval kúpu tohto produktu. Pozri sa však detailnejšie na to, ako toto puzdro vyzerá po mesiaci používania.

Ako dopadlo puzdro pre iPhone SE od Apple po 1 mesiaci?

Šiel som do toho s obavami, pretože kožené puzdrá sú väčšinou citlivé na pády a poškodenia je tak ľahšie vidieť, ako pri plastových či silikónových puzdrách. Toto od Apple je však iné a pokiaľ sa ti zdá, že koža sa ošúcha alebo znečistí, tak si na omyle.

- Reklama -

Všetky doterajšie puzdrá, ktoré som mal mi akosi nevyhovovali a nikdy som nenašiel to správne. Mal som ich ozaj veľa, rádovo v desiatkach kusov, lacné aj drahšie. O značke Apple som ani len neuvažoval, pretože ma odrádzala vyššia cena. Nakoniec som si však povedal, že si ho teda kúpim a Apple ma v kvalite nezradí. Skutočne to tak bolo a teraz by som ho nevymenil za žiadne iné.

Získalo si ma najmä veľmi kvalitným spracovaním prírodnej kože, ľahkosťou, jemnosťou povrchu a určite aj ochranou, ktorú iPhonu dáva každý deň. Práve spomínaná jemnosť kože je ozaj skvelá a pri držaní v ruke je jeho používanie super. Obavy som mal aj z toho, ako bude koža reagovať na rôzne povrchy alebo vodu či kávu. Netvrdím, že som puzdro mal ako v bavlnke, ale ani som ho príliš nešetril. V prvé dni som iPhone kládol na stôl veľmi opatrne, čo ma samozrejme hneď prešlo a zmenilo sa to na hody o stôl.

Ale predsa…

Pri takomto bežnom používaní sa napriek všetkému puzdru nič nestalo, dokonca aj keď bolo špinavé, stačilo ho len utrieť vlhkou handričkou. Potešilo  ma aj to, že na koži v okolí tlačidiel hlasitosti nebolo vidieť stopy po nechtoch. Jediná vec, ktorá sa stala a vtedy som si myslel že to už nezachránim bola menšia nehoda so zárubňou dverí. Tam sa akosi iPhone priplietol s hranou a z puzdra sa oddelila malá časť kože. Problém bol ale hneď vyriešený a po navlhčení a zatláčaní bol kus kože na svojom mieste a už sa neoddeľoval.

Nevýhoda je možno len v tom, že pri vyberaní iPhonu z puzdra musíš použiť nechty a na tých miestach sa môže koža poškodiť. Toto ma presvedčilo o tom, že ide o ozaj kvalitu a puzdro v pohode zvládne každodenné používanie aj s malými nehodami. Moje hodnotenie puzdra po mesiaci je tak až veľmi dobré a uvidím, ako sa mu bude vodiť v nasledujúcich mesiacoch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -