Nastavenia v iOS obsahujú rôzne možnosti, ako si prispôsobiť celý iPhone. Avšak veľa záložiek a možnosti dokáže mnohým používateľom popliesť hlavu a sami netušia, čo nastaviť. SMS a iMessages majú taktiež vlastné nastavenia, ktoré ti pomôžu prispôsobiť hlásenia.

Ako prispôsobiť hlásenia iMessages a SMS správ?

Určite si už počul o tom, že hlásenia sa podieľajú na tom, že tvoja batéria v iPhone sa rýchlejšie vybíja. Samozrejme, je to pravda keďže iPhone je neustále v pohotovosti a kontroluje prípadné nové upozornenia počas celého dňa.

- Reklama -

Upozornenia na obrazovke pre SMS a iMessages sú však pre veľa používateľov prioritou a môže ich trápiť aj to, že text správy sa zobrazuje na zamknutej obrazovke. Taktiež sa môžeš stretnúť s tým, že pokiaľ ti príde správa, po určitej dobe sa upozornenie opakuje. Všetko sa dá prispôsobiť a bude ti na to stačiť len pár klepnutí na displej. Všetky nastavenia hlásení nájdeš tu: Nastavenia > Hlásenia > Správy.

Zobrazenie náhľadov

Pre zobrazenie náhľadov správy, čiže časť textu zo správy, môžeš nastaviť to, či sa tento text bude zobrazovať aj vtedy, kedy je iPhone blokovaný. O nič vážne nejde, no pokiaľ chceš mať zabezpečené maximálne súkromie správ, túto možnosť vypneš v časti zobrazovania náhľadov, kde máš na výber možnosti zobrazenia vždy, len pri odomknutom iPhone alebo nikdy.

Opakovanie upozornení

Upozornenia na prichádzajúce správy v iOS majú funkciu opakovaných upozornení. To znamená, že pokiaľ ti príde správa a ty ju neotvoríš, tak o nejaký čas sa upozornenie znova opakuje. Vybrať si môžeš počet upozornení po intervale dvoch minút.

Zobrazenie upozornení

Nastaviť môžeš aj štýl upozornení na správy. Na výber máš z troch možností, kde prvou sú vypnuté upozornenia, druhou sú klasické bannery, ktoré sa zobrazia v hornej časti obrazovky a zmiznú samé a ich potiahnutím nadol zobrazíš ďalšie možnosti. Treťou možnosťou sú upozornenia podobné bannerom, no pri nich musíš vykonať akciu.

Ďalšie nastavenia SMS správ a iMessages nájdeš v Nastaveniach, v časti Správy. Tu však nenájdeš možnosti upozornení.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -