Určite sa ti už neraz stalo, že si sa ocitol na nepríjemnom mieste, v nepríjemnej situácii či pri nepríjemných ľuďoch, kde nebolo práve vhodné fotiť. Niekedy je však potrebné urobiť fotografiu, no práve v týchto situáciách to chceš urobiť čo najmenej nápadne. Práve na to ti tu dáme jednoduchý návod, ktorý môžeš aplikovať aj v praxi!

Nenápadný fotograf

Trik ako zo seba spravíš doslova špióna alebo len nenápadného fotografa je možné urobiť najmä vďaka novinke v iOS 7. Teda ono to dnes už taká novinka nie je, veď je to tu s nami 2 roky, ale stále je to aktuálne a dá sa to využiť v praxi. Na všetko je potrebné zapnúť aplikáciu fotoaparát a následne multitasking. Práve tu sa aplikácia otvorí, no je omnoho menšia ako býva v skutočnosti. Na prvý pohľad sa môže zdať ako nefunkčná, no opak je pravdou.

Už pri zapnutí v multitaskingu je jasne vidieť, že aplikácia zachytáva obraz, no stlačenie nejakého tlačidla je nemožné, avšak tu je ten trik. Všetci vieme, že v iOS sa dá fotiť aj pomocou tlačidiel hlasitosti a to isté platí aj pre multitasking a tento trik. Stačí ak na obrazovke v ňom stlačíš + alebo – na svojom iPhone a vytvoríš video alebo fotografiu za akýchkoľvek okolnosti a hlavne nenápadne! Čo povieš? 🙂

Hlavne nenápadne - svetapple.sk
Hlavne nenápadne – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro dostane brutálne vylepšenie ultraširokouhlého objektívu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.