Apple predstavilo v novej aktualizácií operačného systému iOS fantastickú funkciu Night Shift, ktorá je vlastne takou dobrou kópiou Jailbreak tweaku „Flux“, ktorý okrem iného funguje aj na OSX. Je to výborná vec a keďže v noci dokáže eliminovať modré pixely, ktoré sú pre naše oči veľmi neprirodzené, dokáže nám zlepšiť spánok a tiež šetriť oči. Praktické, avšak žiaľ nie tak jednoducho použiteľné ak nemáš batériu. Pokiaľ totiž šetríš so šetrením batérie, čo je len tak mimochodom tiež jedna z noviniek iOS 9, nemôžeš mať funkciu Night Shift spustenú. Po novom to ale ide, len to treba obísť, pozri sa ako!

Ako ušetriť batériu a zároveň mať zapnutý Night Shift?

Ak patríš medzi tých, ktorí radi pracujú so svojim smartfónom či tabletom aj vo večerných hodinách a najmä v tmavom prostredí asi si si už zamiloval funkciu Night Shift, ktorá je dostupná po aktualizácií iOS 9.3. Je úplne jednoduché ju zapnúť, buď tak po nastavení urobí sama alebo stlačíš slniečko, ktoré sa nachádza v strede dole ovládacie centra.

- Reklama -

Táto funkcia je síce super, ale žiaľ nejde si rukou v ruke s možnosťou šetrenia batérie, ktorú iOS 9 tiež ponúka. Ak máš zapnuté jedno, nejde zapnúť druhé, minimálne nie úplne jednoducho. Šikovní ľudia si totižto dokázali poradiť aj v tomto smere a celé toto „obmedzenie“ obísť.

Night Shift - svetapple.sk

Na začiatku treba zapnúť režim šetrenia batérie. Ten sa zapína v nastaveniach batérie. Akonáhle ho zapneme a vytiahneme spodnú lištu zistíme, že „slniečko“, ktoré aktivuje službu Night Shift je zašednuté a nejde stlačiť. Schováme ovládacie centrum a zapneme si našu kamarátku a hlasovú asistentku, Siri. Poprosíme ju aby nám zapla Night Shift následujúcou vetou. „Turn on Night Shift„. Po tejto prosbe bude od Siri nasledovať odpoveď „In order to turn on Night Shift, I’ll have to turn off Low Power Mode. Shall I continue?„. Na túto otázku musíme odpovedať „Yes„.

Teraz musíš veľmi rýchlo telefón zamknúť, cez uzamykacie tlačítko. Pozor! Musí to byť rýchlejšie ako nám stihne Siri odpovedať na našu poslednú odpoveď. Je veľmi dôležité trafiť presný čas, pretože v tomto prípade ide naozaj o sekundy. Ak budeš postupovať správne, po následnom odomknutí budeš mať obe funkcie aktívne spolu. Ak budeš chcieť následne Night Sift vypnúť, stačí ak Siri povieš „Turn off Night Shift“ a ona tvoju prosbu splní. Je to celé pomerne jednoduché ale ak si to z návodu nepochopil alebo ti to nie je úplne jasné, prikladáme aj krátke video, ktoré ti presne ukáže, ako na to!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.