Pokiaľ máte radi netradičné pohľady a fotografie, dnes vám ukážeme niečo, čo ste zrejme ešte nevideli. Ako iste viete, štandardný iPhone 12 ponúka farebný hliníkový rám. Tento materiál je na dotyk príjemne hladký a zrejme by ste nepovedali, že pod mikroskopom bude výrazne štrukturovaný.

Našťastie tu ale máme smartfóny ako Oppo Find X3 Pro, ktoré ponúkajú špičkový hardvér v oblasti fotoaparátu. Ťažko povedať, či mikroskopická kamera so 60-násobným priblížením bude u niekoho využitá v praxi alebo poslúži na každodenné objavovanie detailov z predmetov vo vašom okolí, no fotografie sú to celkom zaujímavé.

- Reklama -

Vidno aj to, čo normálne nevidno

Zábery zverejnil známy leaker Max Weinbach (presnosť 67,1%) na svojom twitter účte, kde často zdieľa zaujímavé novinky ale aj testy zo sveta technológii. Nápad pozrieť sa pod mikroskopom na hliníkový rám iPhonu 12 nás popravde nikdy nenapadol a v tomto prípade je výsledok viac ako zaujímavý.

Ako môžete vidieť sami, nejde tu len o pomerne výraznú štruktúru materiálu ale tak isto aj o škrabance na plastových častiach pre antény, ktoré voľným okom nie sú vidieť. Na záberoch je tiež prítomný prach a vlasové orezky, ktoré pochádzajú z čierno-bielej nálepky na zadnej strane zariadenia.

Pozrite si fotografie v našej galérii a napíšte nám do komentára, ako sa vám tieto detaily páčili. Vedeli ste o tom, že je hliník pod mikroskopom takto výrazne štrukturovaný, alebo vás to tiež prekvapilo?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.