OS X Yosemite je čerstvý ako teplé rožky a zmeny v oblasti dizajnu boli naozaj výrazné. Dnes vám prinášame  porovnanie nových ikon s tými starými.

Dizajn

Už dlhšie sme vedeli, že nový operačný systém od Apple nám prinesie výrazné dizajnové zmeny. Zmeny sa niesli vo forme farebnosti a jednoduchosti. Podarilo sa im to výborne a na každom detaile, ktorý v Coupertine prerobili, si dali evidentne záležať.

Ikony

Jedna z najdôležitejších vecí, ktoré musí každý operačný systém spĺňať, sú výrazné a dobre čitateľné ikony. Tie v OS X Mavericks neboli najhoršie, no občas sa stalo, že sme si ikony mohli pomýliť. V novinke, ktorú Apple nazvalo Yosemite nájdeme ikony, ktoré majú výraznejšiu farebnosť a dajú sa na prvý pohľad rozoznať od ostatných aj z diaľky. V podstate sa po kompletnej zmene dizajnu iOS pridalo aj OS X a musíme povedať, že sa im to podarilo na výbornú. Ikony na porovnanie nájdete pod textom 🙂

1appstore (1) 4 appstore calculator calendar contacts facetime gamecenter ibooks mail maps messages missioncontrol notes preview safari textedit trash

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.