WhatsApp je podľa mňa služba, ktorá sa pomaly ale isto stáva obľúbená medzi ľuďmi. Určite k tomu vo veľkej miere prispelo zrušenie ročného poplatku, ktorý bol síce malý, ale niektorých ľudí mohol odhovoriť, napríklad kvôli nutnosti zadávať kartu a pod. Teraz opäť prichádza s “novinkou” ktoré ostatné komunikačné aplikácie majú dávno, napriek tomu ju trošku vylepšil.

Konkurencia FaceTime

WhatsApp teraz priamo dokáže konkurovať aplikacií od Apple – FaceTimu. Vo svojej najnovšej aktualizácii totiž prináša šifrované end-to-end video hovory. Vyzerá to tak, že spoločnosť nepriamo odkazuje vo svojom blogu, kde oznamuje novú funkciu, na iPhony od Applu.

- Reklama -

“Predstavujeme túto funkciu pretože vieme, že občas hlas a text jednoducho nie je dosť. Nie je žiadna náhrada za sledovanie vášho vnúčaťa pri robení prvých krôčikov, alebo sledovanie tváre vašu dcéry medzitým, čo študuje v zahraničí. A my chceme túto funkciu sprístupniť pre všetkých a nielen pre tých, ktorí si môžu dovoliť tie najdrahšie nové telefóny …”

Všetky platformy

Ako autori v príspevku na blogu poukázali, tak ako FaceTime je dostupná len na iPhonoch, táto služba (videohovory cez WhatsApp) budú k dispozícii na všetkých platformách, teda na Androide, iOS a Windows Phone.

image

Nič čo by sme nepoznali

Po aktualizácii na najnovšiu verziu WhatsApp zahájiš videohovor kliknutím na ikonu slúchadla v konverzácii a vybraním možnosti videohovoru. Budeš si môcť zvoliť, kam si na svojej obrazovke umiestníš obraz tvojej kamery a budeš môcť prepínať medzi prednou a zadnou kamerou. Ovládanie sa podobá tomu na Viberi, či Messengeri, takže to určite zvládneš.

how_to_make_group_video_calls_on_whatsapp_-_call

Bez nutnosti sociálnej siete

Dôvodom, prečo je WhatsApp čoraz viac populárny môže byť fakt, že aplikácia funguje len na základe čísel. Čo znamená, že posielanie, volanie a teraz aj video sú de facto zadarmo. To je veľkým lákadlom, najmä pre ľudí, ktorí napríklad nechcú mať Facebook, či už kvôli súkromiu, alebo zbytočnej strate času.

WhatsApp si môžeš stiahnuť /aktualizovať pomocou AppStore, alebo priamo pomocou boxu nižšie.

‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot

Zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]