Aktualizované o vyjadrenie spoločnosti HUAWEI pre našu redakciu

„Spoločnosť Huawei sa rozhodla integrovať svoje pobočky v Európe založením kancelárie pre európsky región so sídlom v nemeckom Düsseldorfe. Nová organizačná štruktúra je navrhnutá tak, aby bola efektívnejšia a dokázala rýchlejšie reagovať na potreby našich zákazníkov. Zároveň nám umožní ďalej posilňovať operácie našich lokálnych pobočiek a vytvárať vyššiu pridanú hodnotu pre našich zákazníkov.

Ich spokojnosť je naďalej stredobodom toho, čo robíme. Aj naďalej prinášame inovatívne technologické produkty vysokej kvality, rovnako ako popredajné služby zákazníkom na Slovensku prostredníctvom nášho lokálneho tímu v Bratislave.“

Pôvodný článok 

Nebudeme si klamať, ešte pred pár rokmi bola čínska spoločnosť Huawei jedným z najväčších konkurentov spoločnosti Apple a dokonca aj Samsungu. Vďaka dostupným zariadeniam sa jej mimoriadne darilo takmer na každom trhu, kde prerazila. Teraz je ale s týmto úspechom definitívny koniec. Informuje o tom Politico.

Ešte v roku 2019 boli totiž na Huawei udelené sankcie zo strany amerických úradov, ktoré zásadným spôsobom ovplyvnili budúce smerovanie spoločnosti.

Okrem zákazu dovozu smartfónov do USA sa to podpísalo napríklad na tom, že firma má obmedzený prístup ku čipom pre 5G sieť. No a to je v dnešnej dobe doslova likvidačná situácia.

Ďalšou ranou pre Huawei bolo rozhodnutie spoločnosti Google, ktorá jej z dôvodu sankcií nemohla poskytovať svoje služby. Aj preto sa Číňania rozhodli pre vyvinutie vlastného operačného systému Harmony OS. Ten však neprijali mnohí zákazníci.

Európa už pre Huawei nie je zaujímavá, hoci v minulosti bola 

Smartfón od spoločnosti Huawei v modrej farbe
Zdroj: Unsplash / Kamil Kot

Po vyššie uvedenom je asi jasné, že spoločnosť Huawei zažíva mimoriadne ťažké chvíle. A hoci bol pre túto firmu starý kontinent veľmi zaujímavý, do budúcnosti to takto ružovo v jej vedení nevidia. Čínsky gigant sa totiž podľa Politica postupne sťahuje z európskych trhov a prepúšťa tu kľúčových ľudí.

Budúce smerovanie firmy by sa teda malo odohrávať predovšetkým na domácom čínskom trhu, kde spoločnosti Huawei stále profituje. A aj keď postupne odchádza z Európy, sú tu krajiny, v ktorých chce naďalej pôsobiť. Ide napríklad o Nemecko, Španielsko či Maďarsko, kde má Huawei silné zázemie.

Uvidíme teda, ako sa bude tejto technologickej spoločnosti dariť v budúcnosti. Dajte nám vedieť do komentára, aké máte skúsenosti s výrobkami Huawei vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto sú slovenské ceny za každý iPhone 13. V niektorých prípadoch si poriadne priplatíme!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -