Každá aktualizácia systému iOS je pre Apple možnosťou predstavenia toho, ako na systéme tvrdo pracovalo a ako používateľom iPhonov či iPadov uľahčí ich používanie. Pravdepodobne posledná aktualizácia pred sprístupnením iOS 10 bude iOS 9.3.3. Čo to znamená a prečo je táto aktualizácia poslednou?

Aký bude iOS 9.3.3?

Ďalšia aktualizácia iOS nebude len maličkosť vo vývoji systému, pretože používatelia iPhonov 4S a starších, si na túto verziu budú musieť natrvalo zvyknúť. Apple ich totiž odstrihol od podpory iOS 10, ktorý staršie modely iPhonov už nepodporujú.

- Reklama -

Tento krok od Apple sa dal očakávať a každý si môžeme urobiť obraz o tom, prečo je to vlastne tak. Jedným z dôvodov, ktoré sa dajú uviesť je ten, že iPhony 4S a staršie jednoducho nestačia na funkcie či plynulé používanie systému. Ten sa od čias iOS 6 zmenil natoľko, že o pár rokov rovnaký osud čaká aj dizajnového kráľa – iPhone 5 z roku 2012. Ako dobre vieš, iOS 10 to nie sú len nové upozornenia či iMessage. Sú to aj funkcie, ktoré využívajú rýchly procesor A9 a samozrejme aj pohybový koprocesor M9 v iPhonoch.

iOS 10

Práve tieto dva faktory ovplyvňujú to, ako sa bude iOS 10 správať a či budeš mať z jeho používania radosť alebo nervy. Na WWDC Apple predstavovalo funkciu Zdvihnutím zobudiť, ktorá zapne obrazovku iPhonu pri vybratí z vrecka či zodvihnutí zo stola. Majitelia väčšiny iPhonov sa tešili z toho, že k pár novinkám v desiatke pribudne aj táto, ktorá trošku zvýši komfort používania iPhonov. Bohužiaľ, nestalo sa tak a táto funkcia je dostupná len na najnovších iPhonoch s A9 a M9.

Tu vidíme dôvod, prečo staršie iPhony nie sú vhodné na nové verzie. Smutné na tom je však to, že ani novšie modely túto funkciu nepodporujú. Apple to vysvetľuje tým, že by sa tým zvýšila spotreba energie a iPhony by mali ešte menšiu výdrž batérie ako teraz. Hardvér a softvér idú ruka v ruke spolu a tlačiť niečo tam, kde sa to jednoducho nehodí sa neoplatí. Na druhú stranu, Apple by mohlo uvažovať nad razantným zvýšením kapacity batérií. Jeden deň používania bez nabíjania je pre niektorých používateľov skutočne málo.

Posledný…

Aby som sa vrátil k podstate článku, aký bude iOS 9.3.3? V podstate rovnaký ako 9.3.2 s tým, že novšia verzia bude možno viac vyladená pre staršie iPhony. Práve táto verzia bude zrejme posledná, ktorú budú mať používatelia napr. iPhonu 4S k dispozícii. Ostáva už len na nich, či ostanú verní svojmu iPhonu, alebo siahnu po novšom modeli, ktorý by však mal byť minimálne iPhone 5S.

iphone ios 10

Môže ťa zaujímať
- Reklama -