Každý, kto sleduje dianie okolo spoločnosti Apple a iOS vie, že aktualizácia s označením 9.3.3 mala byť posledná pred uvedením iOS 10 a taktiež posledná pre tých, ktorých zariadenia desiatku už nepodporujú. Apple však prekvapilo a vydalo iOS 9.3.4.

Aký je rozdiel medzi iOS 9.3.3 a 9.3.4?

Nedávny update iOS 9.3.4 priniesol podľa Apple opravy bezpečnostných chýb v systéme pre iPhony a iPady, taktiež aj zrýchlenie systému. Znie to všetko pekne no je pravda, že Apple túto aktualizáciu urobil tak, že majitelia iPhonov 4s budú spokojní?

- Reklama -

Pred vydaním iOS 9.3.3 predchádzalo beta testovanie určené pre developerov či verejných testerov, ktorí tento systém používali už skôr, a tak mohli Applu poskytnúť dáta o tom, či sú v systéme nejaké chyby, ktoré by vo finálnej verzii mali byť odstránené. Apple však s 9.3.4 prekvapilo a aktualizáciu vydalo bez akéhokoľvek testovania a šepká sa o tom, že tento krok bol dobre premyslený a naplánovaný už skôr.

Prečo? Podľa mnohých práve preto, že hneď po ukončení testovania a vydaní iOS 9.3.3 bol dostupný aj jailbreak od Pangu a Apple tomu možno chcelo zabrániť a zamedziť tak vytvorenie jailbreaku na iOS 9.3.4. Na druhej strane je to zvláštne, keďže verejné a developerské beta testovanie iOS 10 už prebieha a to, či bude jailbreak dostupný aj tu je viac než isté.

Zrýchlenie? V milisekundách

Web iAppleBytes urobil malý prehľad rýchlosti na rôznych modeloch iPhonu a porovnával tak rôzne aspekty v iOS 9.3.3 a iOS 9.3.4. Tak, ako pri iných predošlých verziách ide o veľmi zanedbateľné zrýchlenie, čo je však v porovnaní s oveľa staršími verziami iOS už badateľné zrýchlenie. Čo sa týka nových funkcií, tak tie do iOS 9.3.4 pridané neboli a to, či Apple ešte vydá iOS 9.3.5 alebo 9.4 nie je jasné. Čo však jasné je, Apple približne o mesiac vydá finálnu verziu iOS 10.

Práve táto aktualizácia prinesie aspoň pár noviniek, vrátane funkcie Rise to Wake, nového spôsobu odomykania iPhonu pomocou Touch ID, nových funkcií v iMessages, Večierky, animácií v systéme a taktiež aj badateľné zrýchlenie systému. Môžeme ťa už teraz ubezpečiť, že finálna septembrová verzia bude skutočne dobrá, keďže súčasná piata verejná beta nás prekvapila rýchlosťou a stabilitou.

Videá z testovania dvoch verzií iOS 9.3.3 a 9.3.4 na iPhone 6s, 6, 5s, 5 a 4s si môžeš pozrieť nižšie.

Zdroj: oigel.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -