Jeden z najväčších predajcov elektroniky v našej krajine reaguje, na vážnu situáciu, ktorá sa týka koronavírusu (COVID-19). Pre svojich zákazníkov momentálne pripravuje ambulantný test, pomocou ktorého sa bude môcť človek dozvedieť prakticky okamžite, či je nakazený, alebo nie.

Ambulatný test na koronavirus (COVID-19)

Alza na svojich internetových stránkach uvádza, že do predaja pripravuje novú súpravu, ktorá je určená na detekciu COVID-19. Dôležitou informáciou je, že bude vhodná, aj na domáce použitie.

Test je podľa predajcu schopný detekovať protilátky IgM a IgG v ľudskej plazme, sére či krvi. Vďaka tomu bude vedieť poskytnúť pacientovi (používateľovi) informáciu, či patrí medzi nakazených, už od 0-7. dňa infikovania. Samotný test prinesie aj možnosť overiť si, či je choroba v rannom, alebo pokročilom štádiu.

Čo sa týka rýchlosti, tak v tomto prípade, bude možné, prítomnosť ochorenia potvrdiť už po 3 minútach. V balení by sa podľa webu malo nachádzať až 20 testov a tak isto aj príslušenstvo, aby ste si ho zvládli urobiť sami.

Samotná Alza momentálne ešte nemá ambulantný test, proti COVID-19 na sklade a takisto nepoznáme ani jeho presnú cenu. Ako uvádza na svojich stránkach, momentálne je v procese certifikácie IVD, so snahou o udelenie výnimky na zrýchlené uvedenie na trh (certifikáciu IVD môže udeliť Ministerstvo Zdravotníctva prostredníctvom SZÚ alebo ŠÚKL).

Akonáhle budú tieto testy dostupné, budeme vás o tom samozrejme informovať. Zatiaľ si o nich môžete viac prečítať na týchto stránkach. Dúfame, že táto infomácia bola pre vás užitočná. Pokiaľ sa náhodou budete počas karantény nudiť, stále tu pre vás budeme tvoriť obsah.

Alza pripravuje ambulatný test na koronavirus (COVID-19)
Alza pripravuje ambulatný test na koronavirus (COVID-19)
Prečítajte si tiež  iPhone Flip 2024: Takto by mohla vyzerať revolučná "skladačka" od Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.