Niektoré spoločnosti vedia byť poriadne štedré, aby si získali vašu pozornosť a americký Verizone nie je výnimkou. Kým na Slovensku dostávame od operátorov v rámci rôznych akcií televízie, notebooky, telefóny, inteligentné hodinky či napríklad herné konzoly, Verizone šiel ešte ďalej.

Na prvého apríla zverejnil ponuku, ktorá znie až neuveriteľne dobre a vzhľadom na dátum jasne zdôraznil, že nejde o žart. Pokiaľ prinesiete na výkup svoj starý rozbitý alebo utopený smartfón, firma vám ponúkne až 1000$ na úplne nové 5G zariadenie. Vybrať si tak môžete napríklad iPhone 12 Pro s minimálnym doplatkom.

- Reklama -

Verizone si samozrejme kladie podmienky

Celá akcia zaujala Američanov a média, no jej hlbší rozbor postupne ukázal, že nič nie je také ružové, ako sa na prvý pohľad zdá. Na začiatku je potrebná registrácia do jedného z plánov Verizon Unlimited, ktoré pochopiteľne nie sú zadarmo.

Po druhé tu platí aspekt slovíčka . Ako iste viete, ak sa pred nejakou cenou ocitne “až”, zvyčajne to znamená, že dostanete menej. Ak vlastníte napríklad iPhone 7 s rozbitým displejom, operátor vám určite nezaplatí 1000$ ale možno polovicu (cenu stanoví na základe stavu a tabuľkových hodnôt). Pokiaľ však vo svojom vrecku nosíte ten najnovší iPhone 12 Pro Max, ktorý je poškodený, môže to byť zaujímavé.

Na záver tu máme ďalší “problém” v podobe vyplatenia sumy. Verizone vám nedá na ruku všetky peniaze, ale na začiatku poskytne 300$ poukážku na nákup iPhonu a 200$ poukážku na nákup zariadenia s Androidom. Doručenie pritom môže trvať až 8 týždňov (v závislosti od modelu). Zvyšné peniaze sa potom odpočítajú z vášho účtu ako kredit za obdobie 24 mesiacov – to je v podstate poistka.

Hoci to znie teda na prvé počutie dobre, v skutočnosti musíte dodržať množstvo kritérií a podmienok, aby ste si tento program mohli uplatniť v praxi. Napíšte nám do komentára, či vás táto akcia zaujala, alebo vám pripadá ako lacný marketingový trik. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

- Reklama -
ZDROJidropnews
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here