Apple je spoločnosť, ktorá uznáva množstvo známych osobností, ktoré už častokrát nie sú medzi nami. Jedným z takých je aj Martin Luther King, ktorý zomrel ešte pred mnohými rokmi, no svetu dokázal ukázať niečo, čo sa nepodarilo nikomu pred ním. Práve preto samotnú Jablkovú spoločnosť inšpiruje tento človek a tak sa rozhodla urobiť pomerne zaujímavý krok!

50$/hodina

Množstvo celosvetových spoločností dáva svojim zamestnancom počas sviatku Martina Luthera Kinga platené voľno, počas ktorého si môžu dopriať zaslúžený oddych, alebo si predĺžiť víkend. Toto riešenie je skvelé a pre množstvo ľudí aj prívetivé, no Apple sa rozhodlo, že to urobí, už ako to má vo zvyku, trochu ináč. Zamestnanci Jablkovej spoločnosti majú síce právo na oddych, no pokiaľ si chcú privyrobiť, musia ísť do práce. V dnešný deň však nebudú pracovať ako každý iný deň, alebo aspoň nie za rovnaké peniaze. Apple sa rozhodlo, že pre dobrovoľníkov, ktorý počas tohto dňa prídu do práce vyčlení celkom luxusný plat 50$/ hodina. Toto je už dosť dobrá motivácia zobudiť sa a ísť z úsmevom ráno do práce, no nie? Apple vždy vedelo ako zaujať a prinútiť ľudí, aby robili len to, čo si jeho vedenie želá! Navyše aj sám Tim Cook vyhlásil, že Martina Luthera Kinga uznáva ako on, tak aj samotné Apple, čoho dôkazom je aj fakt, že sa na jeho pamiatku objavil na oficiálnych stránkach Apple!

- Reklama -
Martin Luther king na oficiálnych stránkach Apple.com - svetapple.sk
Martin Luther King na oficiálnych stránkach Apple.com – svetapple.sk
Martin Luther king na oficiálnych stránkach Apple.com - svetapple.sk
Martin Luther king na oficiálnych stránkach Apple.com – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.