Už nejaký ten piatok vieme, že spoločnosť Apple mapuje rôzne mestá hlavne po USA, pričom tvorí svoju novú službu, ktorá bude konkurovať Google Street View. Pokiaľ sa teda nachádzaš niekde v zahraničí a objavíš tam veľký van s podivným zariadením na streche a nápismi odkazujúcimi na spoločnosť Apple, nie je to testovanie autonómneho vozidla Titan, ako sa zo začiatku mnohí domnievali ale mapovanie okolia. Po novom by mali vozidla už v auguste začať brázdiť ulice Francúzska a Švédska.

Apple vozidlá v ďalších krajinách

Spoločnosť Apple oznámila, že jej mapovanie ulíc sa po novom rozšíri o ďalšie dva štáty. Tieto štáty sa nachádzajú v Európe a pozná ich každý jeden z nás. Vozidlá so špeciálnym zariadením na streche začnú v auguste brázdiť ulice Francúzska a Švédska.

Spoločnosť chce konkrétne preskúmať metropolitné oblasti Malmö a Stockholm vo Švédsku, no a potomÎle-de-France region of Paris, Hauts-de-Seine, Seine-Saint-Denis and Val-de-Marne vo Francúzsku.

V auguste by sa malo bližšie začať skúmať aj Americké Tennessee, vďaka čomu sa počet Amerických miest preskúmaných samotným Applom zvýši na 30.

Apple počas tohto mesiaca začal zbierať dáta v 13 nových Amerických štátoch a to konkrétne v Colorade, Idaho, Indiane, Kentucky, Marylande, Minnesote, Mississippi, Novom Mexiku, Ohaiu, Oregone, Pennsylvánii, Južnej Dakote a Wyomingu.

Zatiaľ nikto nevie ako bude nová služba od jablkovej spoločnosti vyzerať avšak už teraz sa tešíme na jej predstavenie!

zdroj: macrumors.com

Prečítajte si tiež  Apple Maps môžu dostať perfektnú funkciu, ktorú nemajú ani Google Maps!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.