Zatiaľ to vyzerá tak, že tohtoročná WWDC (Worldwide Developers Conference) sa možno bude konať v Moscone West v San Franciscu 13.-17. júna 2016. Počas tejto júnovej udalosti spoločnosti Apple by sme sa mohli dočkať nielen iOS 10, ale aj OS X 10.12.

WWDC 2016

Samozrejme, Apple môže prekvapiť a WWDC sa nemusí konať ani v Moscone West, pretože na stránke tohto centra sa v programe udalostí nespomína nič s Apple, napriek tomu, že doteraz centrum slúžilo Apple práve na túto konferenciu.

- Reklama -

iOS 10

Bolo zvykom, že Apple v júni predstavil nový iOS a následne bol dostupný až na jeseň pre širokú verejnosť. Tento rok to pravdepodobne nebude tak, ako po iné roky práve kvôli Apple Beta Programu, ktorý umožňuje používateľom iOS zapojiť sa do beta testovania. Pred uvedením iOS 9 boli reči o tom, že práve 9 má byť “Windowsom XP” svojej doby, teda vyladeným systémom bez závažných chýb. Nestalo sa tak a to aj napriek tomu, že Apple mal údaje z oveľa väčšieho počtu iPhonov či iPadov s testovacou verziou iOS. Stále sú v systéme malé chyby, ktoré by spoločnosť obrovských rozmerov a prakticky neobmedzenými prostriedkami mohla raz a navždy vyriešiť.

Uvidíme, možno iOS 10 bude dokonalým systémom, no pokiaľ Apple pôjde po svojej vyjazdenej cestičke od čias iOS 7, t.j. bez výraznejšej zmeny dizajnu a len s pridávaním nových “prelomových” funkcií, ktoré konkurencia poznala skôr a dokonca s podporou len 64-bitových zariadení, nebude to podľa nás príliš dobrý krok.

V neposlednom rade je tu napríklad aj fakt, že senzor okolitého svetla v iPhone 5  stratil svoj význam kvôli tomu, že Apple odstránil funkciu automatického jasu. Verím a dúfam, že Apple neurobí kvôli iOS 10 zbytočne veľké haló, pokiaľ systém nebude stáť za to.

OS X 10.12

Operačný systém počítačov od Apple sa určite dočká zmien, prinajmenšom názvu, ktorý sa inšpiruje prírodou v Kalifornii, aktuálna verzia OS X nesie názov vrchu El Capitan v národnom parku Yosemite. Čo prinesie nový systém nikto nevie, no určite sa bude týkať pár nových funkcií, lepšieho prepojenia s iOS zariadeniami a samozrejme zlepšenia výkonu či šetrenia energie.

WWDC je pre Apple možnosťou ukázať svetu na čom spoločnosť celý rok tvrdo pracovala, podporiť vývojárov či usporiadať koncert. Verme, že nás všetkých Apple milo prekvapí a nebudeme konferenciu sledovať len naoko, ale s nadšením.

WWDC_day_one013-780x520

Zdroj: cultofmac.com

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here