Jablková spoločnosť už od začiatku roku 2014 stavia svoje nové sídlo, Apple Campus 2, ktorého výstavbu starostlivo sledujeme. To už od čias, kedy na miestach dnešnej gigantickej stavby celého komplexu bola len veľká diera, ktorá bola akousi prípravou pre budúce podzemné garáže. Celá stavba veľmi rýchlo napreduje, najmä ak vezmeme do úvahy, o aký obrovský projekt vlastne ide.

Apple Campus 2

Apple Campus 2 je obrovská stavba, ide totižto o budúce sídlo jednej z najväčších spoločností sveta. Znamená to, že sa v ňom bude musieť zamestnať obrovské množstvo technikov, dizajnérov, obchodných zástupcov, programátorov a podobne, čo vlastne znamená, že tu musí byť dosť miesta pre každého. Pri pohľade z drona na tento gigantický kúsok sme už dnes presvedčení, že kapacity budú viac ako dostačujúce. Okrem toho, že tu budú kancelárie, nájdeme tu aj kaviareň, rôzne štúdia, prezentačnú miestnosť, zrejme aj posilovňu ako aj v starom sídle, no a potom samozrejme špeciálny Apple Store.

- Reklama -

Dokonca tu bude terasa aj pre návštevníkov, ktorí si budú môcť dať kávu a nakúpiť si špeciálne veci vo výnimočnom Apple Store, v ktorom by mal byť sortiment, ktorý nenájdeme v žiadnom inom takomto obchode. Okolo celého Campusu budú vysadené ovocné stromy a plody budú zberané a uschované v 100 ročnej kôlni, ktorá stála na pozemku už v čase akvizície a Apple ju kompletne zrekonštruovalo. Apple by chcelo túto stavbu dokončiť už do konca tohto roka. Je ale dosť možné, že to úplne tak nestihne a slávnostné otvorenie sa preloží na začiatok toho budúceho. V podstate je jedno, či sa stavba omešká o pár týždňov či mesiacov, už dnes je jasné, že onedlho bude otvorená.

Campus - svetapple.sk

Okrem toho, že na strechy dodávajú žeriavy prvé solárne panely, ktoré budú schopné vyrobiť dostatok elektriny pre celý komplex, už Campus začína aj svietiť. Pravdepodobne v ňom prebiehajú vnútorné práce ako napríklad výroba podláh, nábytku, steny, dekorácie, zábradlia a tak podobne, skrátka všetko, čo k takejto stavbe patrí. To, že vidíme svetlo nás vnútorne uspokojuje a dáva nám to akýsi pocit, že stavba bude onedlho dokončená do absolútneho finále.

Okrem prác na samotnej gigantickej stavbe a stavbách, ktoré budú v areáli taktiež prebieha aj práca na výstavbe areálu po stránke chodníčkov, trávy a výsadby stromov. Stavba má byť zelená, jedna z najzelenších, na svete, a tak okrem toho, že bude schopná fungovať zo svojich slnečných zdrojov, bude ponúkať aj rozsiahle priestory na trávnatých plochách a tiež spomínané ovocné plody, ktoré budú pravdepodobne niekde pre zamestnancov a možno aj pre návštevníkov dostupné.

Už dnes sa veľmi tešíme na to, ako Apple celú túto budovu alebo lepšie povedané komplex otvorí a dúfame, že nám aspoň trošíčku dovolí načrieť dovnútra. Sme veľmi zvedaví v akých podmienkach budú pracovať zamestnanci v Apple. Dnes už vieme povedať, že im budeme mať čo závidieť!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.