Apple je jedna z najväčších spoločností na svete. Zisky, ktoré sa jej každým dňom pridávajú na konto tvoria neskutočné čísla a vyrábajú z nej neprekonateľný gigant. Apple je v súčasnosti najlepšie na trhu s klasickou elektronikou, no čoskoro možno vstúpi na trh s autami. Podľa posledných správ už na automobile tvrdo pracuje a to nielen doma, v Amerike, ale aj u nás v Európe, konkrétne v Nemecku, v centre Berlína. Je už jedno či tomu veríš alebo nie, dnes ti prezradíme, že ak Apple vyvíja v Eúrope auto, dáva to akosi zmysel!

Apple Car vyvíjaný v Nemecku? Dávalo by to zmysel!

Začali by sme asi Stevom Jobsom a teda asi najvýraznejšou osobou, ktorá v Apple pracovala a zároveň ju viedla. Navyše je Steve aj jedným z najvýraznejších podnikateľov vôbec, keďže dokázal predať naozaj všetko. Pokiaľ si spomenieme, na akých autách Steve jazdil, zistíme, že pravdepodobne nikdy nemal medzi najobľúbenejšími klasické „Ameriky“.

- Reklama -

Pravda, určite na nejakej jazdil, minimálne vo svojej mladosti, ale neskôr si ho ľudia všímali predovšetkým v nemeckých vozidlách. Najčastejšie to bol asi Mercedes-Benz či Porsche ale neskôr sme sa stretli aj napríklad s BMW 3 cabrio či Audi A5, na ktorom jazdila Jobsová žena, Laurene. Inými slovami, Steve Jobs miloval nemecké vozidlá a dokonca sa tým ani nejako netajil.

Tvrdil, že Nemci majú fantastický zmysel pre dizajn a oceňuje to na každom jednom vozidle od Mercedesu. Pokiaľ sa pozrieme na americké autá, každý kto sa do nich aspoň trošíčku vyzná vie, že na prvý pohľad vyzerajú dobre, majú obrovské atmosferické motory a zároveň aj výkon, no žiaľ, pravda je taká, že spracovanie interiéru je už na nižšej úrovni. Za to sú ale lacnejšie.

Apple Car - svetapple.sk

Každopádne, Apple nie je lacné a ak niekedy nejaké auto vyrobí, asi to nebude práve „nekvalitný šrot“. Apple sa pohrá s detailmi a všetko dotiahne do dokonalého konca. Výsledkom potom bude to, že auto bude dokonalé. No a na to, aby to mohli urobiť potrebujú odborný tím, jednoducho to najlepšie z najlepších. To im práve ponúkajú nemecké automobilky, medzi nimi asi najvýraznejšie BMW.

V továrni, kde sa produkuje model i3 sa bol dokonca minulý rok v lete pozrieť aj samotný Tim Cook a v poslednej dobe o nej v súvislosti s Apple počuje až akosi podozrivo veľa. Koniec koncov, Tim Cook jazdí BMW 5 F10, takže zrejme tiež obľubuje nemecké vozidlá a konkrétne vozidlá tejto automobilky.

BMW sa už dávnejšie vyjadrilo, že by bola pre nich česť spolupracovať na vývoji automobilu a keďže sa práve niekde v Berlíne vraj malý tým stará o Apple Car, mohlo by to znamenať, že sa na niečom skutočne maká.

Samozrejme nechceme predbiehať, no pokiaľ sa nad tým hlbšie zamyslíme, doslova vidíme, že nemecké autá a Apple sa akosi k sebe hodia. Ak by bolo vozidlo mixom toho najlepšieho, čo ponúka po technologickej stránke Apple a zároveň tým najlepším, čo ponúka BMW asi by to nebolo úplne zlé, čo povieš?

Apple Car - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.