Spoločnosť Pioneer na Parížskom autosalóne predstavila svoju novú navigáciu, ktorá ako prvá podporuje Apple CarPlay. Vďaka tomu, môžte mať CarPlay aj v staršom vozidle a nielen v najnovších Mercedesoch či vozidlách značky Ferrari. Podporu Carplay bude ponúkať zatiaľ len 5 modelov z rady Nex pre rok 2014. Je však jasné, že konkurencia bude silná a CarPlay bude podporovať omnoho viacej autorádií či navigácií!

Pozrite si Apple CarPlay „Hands-On“

Apple CarPlay je len na začiatku svojej, dúfajme, úspešnej cesty a pre výrobcov vozidiel či autorádií je skôr luxusným lákadlom, keďže každý správny majiteľ iPhonu chce mať niečo od svojej milovanej spoločnosti aj vo svojom aute. CarPlay je dokonalý, prostriedok, vďaka ktorému bude cestovanie omnoho zábavnejšie a hlavne bezpečnejšie. Nebudete totiž hľadieť do telefónu ale jednoducho poviete Siri, čo potrebujete a ona vám to vrámci možností splní. A keď budete potrebovať nájsť hudbu, ktorú si chcete pustiť, nebudete opäť musieť dávať dole oči z vozovky, pretože si ju nastavíte priamo na palubnej doske.

how-apple-carplay-works-on-the-new-c-class-w205-video-78071-7
Apple CarPlay v Mercedes triedy „C“ – svetapple.sk

Videá

Prvé dve videá sú pre nás v podstate nezaujímavé. Dozvieme sa v nich totiž len to, ako vlastne nový systém do autorádia nainštalovať. To nás zatiaľ až tak moc nezaujíma a práve preto sú pre nás zaujímavejšie práve druhé dve videá. Na tých už môžme vidieť prehliadku nového systému. Neviem, ako vám, no nám v redakcií sa myšlienka CarPlay neskutočne páči a dúfame, že bude v blízkej budúcnosti dostupný aj pre iné autorádia či automobilky!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.