Dva najväčšie konkurenčné operačné systémy sa tento rok rozhodli začať s priamym bojom na poli automobilového trhu. Apple nám po vzore prinieslo svoj CarPlay, ktorý je možné konfigurovať s akýmkoľvek iPhonom, novší, ako 5 a Android priniesol svoj systém, na ktorý sa má napojiť nielen čo najväčšie množstvo smartfónov, ale aj vozidiel!

Ktorý tu bude skôr? Využitie na našom trhu

Asi najzákladnejšiou otázkou, ktorú by si bolo dobré položiť je, ktorý s oboch systémov sa dostane na náš trh skôr a ktorý lepšie využijeme na našom trhu. Aj napriek tomu, že sa to možno mnohým Apple fanúšikom nebude páčiť, systém od Androidu by tu mal byť skôr ako systém od Jablkovej spoločnosti. Čo je však ešte horšie, podporovať by ho malo zo začiatku o niečo viac značiek, takže by sme ho mali uvidieť aj napríklad vo vozidlách Škoda a podobne. Android Now by sa mal postupne prispôsobovať trhu Google Now by ho mohol úplne pohltiť. Tento vyhľadávací hlasový asistent je, povedzme si na rovinu, o niečo lepší a na rozdiel od Siri aj použiteľný v našich končinách, takže informácie o počasí, doprave a iné sa dozviete omnoho jednoduchšou cestou.

Nebojte sa, CarPlay to nemá prehraté!

Aj napriek tomu, že je Android auto o niečo popredu, zásluhu na tom má najmä to, že tento systém patrí Google. Apple je síce pozadu, no to neznamená, že tam aj ostane. CarPlay nemusí byť zo začiatku tým obľúbenejším na našom trhu, no sú tu aj iné trhy, ako napríklad americký či nemecký, ktoré sú pre Apple zaujímavejší, ako ten náš. Nám sa samozrejme páči viac CarPlay ako Android Auto, no musíme priznať, že Google vedie v informačných technológiách. Každopádne počkajme ešte chvíľu, kým sa oba systémy dostanú do obehu!

Ktorý by ste brali vy? Svoj názor na jednotlivé systémy vyjadrite v komentároch pod článkom 🙂

Prečítajte si tiež  Výrobca autobatérii žaluje Apple!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.