V Coupertine majú zdá sa problém. Apple totiž čelí veľmi nepríjemnej žalobe, týkajúcej sa až 20 000 zamestnancov. Dôvodom má byť porušovanie zákonníka práce!

Až 20 000 zamestnancov!

Podľa žaloby Apple porušoval zákonník práce pri až 20 000 zamestnancoch v Kalifornií. Údajné dôvody sú najmä neposkytovanie včasných prestávok na jedlo, nedodržiavanie včasných prestávok na odpočinok a nedodržiavanie včasného vyplatenia výplaty. Zdá sa teda, že v Coupertine majú relatívne veľký problém, keďže žaloba sa má týkať až okolo 20 000 zamestnancov!

7-29-2013ios7beta4
Zamestnanci Apple Storu – svetapple.sk

 Ešte v roku 2011

Originál tejto žaloby však údajne nie je žiadna novinka. Mal totiž vzniknúť ešte v roku 2011, kedy na Apple podali sťažnosť štyria nespokojní pracovníci zo San Diega. Včera však bola žaloba klasifikovaná ako hromadná a má sa k nej pripojiť až 20 000 zamestnancov Applu. Celý dokument, v ktorom je žaloba spísaná obsahuje niekoľko prípadov kedy Jablková spoločnosť naozaj porušila zákonník práce. My sme teda zvedaví, čo sa z toho nakoniec vyvinie a aké to bude mať pre  Apple následky. Samozrejme o každej novinke, týkajúcej sa žaloby, vás budem starostlivo informovať!

apple-camp-kids
Zamestnanci v Apple Campe – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.